Ana sayfa Banka Haber Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Sunan Bankalar!

Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Sunan Bankalar!

0
Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Sunan Bankalar!
Ev Hanımlarına kredi imkanı

Banka kuruluşları tarafından yapılan düzenlemeler sonucunda ev hanımlarının da kredi alım durumunda çeşitli kolaylıklar sağlanmaya başlandı. Ev hanımlarına kredi verilme imkanı da bu kolaylıkların başında geliyor.

Toplumda ev hanımı olarak bilinen kişiler evlendikten sonra çalışmayan ve her hangi bir gelir belgesi olmayan kişiler olarak bankalar tarafından tanımlanmaktadır. Bu gelir belgesi olmayan kişilere öğrenciler de dahil edilir. Geliri olmayan kişilerin bankalardan alım yapabileceği kredi adı ise ihtiyaç kredileri adı altında verilmektedir. Temelde geliri olmayan kişilerin kredi alımına onay veren bankaların dolaylı yoldan ev hanımlarına da kredi çıkarma durumu söz konusu olmaktadır. Bireyin kredi notunun kredi çekimine uygun olması dahilinde ev hanımlarının da kredi çekme durumu mevcuttur.

Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu Şartları

Bankaların bireye kredi verirken kredi notuna baktığı bilinen bir gerçek olmakla birlikte kişilerin daha önceden her hangi bir banka kuruluşu üzerinden kredi almamış olması kredi notunun da hesaplanamaması anlamına gelir.

Bu gibi durumlarda ev hanımları için yapılabilecek işlemler arasında; 500 TL ve üzerinde olan bir ek gelir gösterme durumu, yer alıyor.

Ayrıca ipotek gösterme durumu, ev hanımı olan kişi emekli ise emekli aylığını gösterme, her hangi bir mal var ise finansal varlıklar içerisinde bu malı ipotekleme işlemi ve kefil gibi şartlar banka tarafından istenen durumlar arasında yer alır.

Kredi Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev hanımlarının kredi başvurusu yapmadan önce dikkat etmeleri gereken bir kaç husus mevcuttur. Ev hanımlarına kredi imkanı doğrultusunda verilen başvuru şartlarından bir ya da bir kaçını taşıyor olmak bankaların bu kişiler için kredi vermesini kolaylaştırır.

Geliri olmayan kişilere ihtiyaç kredisi dahilinde en fazla 20.000 TL değerine kadar kredi çıkma durumu söz konusu olmakla birlikte bankaya giderek bu değerin üzerindeki bir başvuru işleminin işleme dahi alınmama durumu yaşanır. Bu nedenle başvuru esnasında bilinçli bir şekilde kredi çekim tutarının belirtilmesi gerekmektedir.

Normal kredilerde aylık ücreti olan bir bireye verilen kredinin taksitlerinin gelirini geçmemesi durumu söz konusu olduğundan ev hanımları için bu durum biraz daha ayrıntılı hesaplanır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Başvuru şartları doğrultusunda gerekli olan etmenleri sağlayan kişiler için Türkiye üzerinden hizmet veren her banka kuruluşunun kredi verdiği görülmektedir.

Ev hanımı kredi çekimi için tercih edebileceği bankalar doğrultusunda; Enpara, CEPTETEB ve İş Bankası gibi kurumları tercih edebilir.

Devlet destekli olan banka kuruluşlarının bu durumda kesinlikle kredi vermeye yanaşmadığı görülmekle birlikte özel kuruluşlar da ağır cezai yaptırımlar ile birlikte bu krediyi vermek yoluna giderler.

Ev hanımlarının kredi çekimi doğrultusunda bu koşulları iyi bir şekilde okuması ve imzayı bilinçli olarak atması gerekir. Kredi onaylandıktan sonra başvuru yapan kişi kuruma çağrılarak parasını alması sağlanır.

Ev Hanımlarına Kredi Limitleri

Ev hanımları için hazırlanmış olan kredi imkanları doğrultusunda bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında bir ürün hizmeti söz konusu olur. Enpara dijital, şubesiz bir kuruluş olarak bu hizmetlerini sanal ortamlar üzerinden verir. Maksimum 5.000 TL değerine kadar kredi çekim durumu söz konusu olmakla birlikte bu limitler CEPTETEB bankası için 1.000 TL’den başlayarak 15.000 TL değerine kadar gider.

Ev hanımları için hazırlanmış olan krediler kapsamında her bankanın belirtmiş olduğu üst limit değişiklik göstermektedir. Bu nedenle iyi bir piyasa araştırması yapılarak gerekli olan şartlar da göz önüne alınarak kredi başvurusunun yapılması gerekir. Ev hanımları için bir çok özel banka kuruluşları kredi imkanı sunar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin