Ana sayfa Banka Haber Euro Kullanmadan Gezilebilecek Ülkeler

Euro Kullanmadan Gezilebilecek Ülkeler

0
Euro Kullanmadan Gezilebilecek Ülkeler

İnsanlar farklı ülkeler gezmek ve farlı kültürleri tanımak isterler. Ancak bazı ülkelere Euro kullanmadan giremiyorsunuz. Ancak bazı ülkelerde de böyle bir problem yok. Yani Euro olmadan da yabancı ülkeleri gezebilirsiniz. Kaleme aldığımız bu yazımızda ise sizlere Euro Kullanmadan Gezilebilecek Ülkelerin listesini vereceğiz. Listede yer alan ülkeler hem tarihi ve doğal güzelliklere sahip hem de Türk Lirası çok değerli.

1) Sırbistan

Slav mimarisinin eşsiz özelliklerini görebileceğiniz bu ülke adeta sizleri etkisi altına alacak. Karnınızı tıka basa doldurduğunuz bir öğle yemeği için 8-10 TL arası cüzi miktarlar ödeyebilirsiniz. Eğer lükse kaçmadan kalacak yer problemini çözmek isterseniz de 20 TL’den başlayan fiyatlarla işe koyulabilirsiniz.

2) Romanya

Romanya her ne kadar Avrupa Birliği içerisinde yer alsa da Euro para birimini kullanmayan nadir ülkelerden bir tanesi. Aynı zamanda sahip olduğu kültürel ve doğal birikimler sayesinde sizlerin de salyasını akıtmaya yetecek.

3) Macaristan

Tıpkı Romanya gibi Avrupa Birliği içerisinde yer almasına rağmen kendi para birimini kullanan nadir ülkelerden birisi de Macaristan. Gerçekten de çok güzel bir ülke. Sahip olduğu doğal güzellikleri ağzınız açık bir şekilde izliyorsunuz.

4) Ukrayna

Türk parasının en değerli olduğu yerlerden birisi de Ukrayna. Bu ülkeyi sevmeyen Türk erkekleri yoktur sanıyorum. Para birimi olarak Grivna kullanılır ve 100 Grivna 13 TL kadar bir miktara denk gelir.

5) Çek Cumhuriyeti 

Çek Cumhuriyeti de yine Avrupa Birliği arasında yer alan şirin mi şirin bir ülke. Para birimi olarak Krouna’nın kullanıldığı ülkede 5 Koruna 1 TL’ye denk geliyor. Avrupa’da mimari özelliklerin en güzel örneklerini burada bulabilirsiniz. değerli yorumlarınızı bizlerden esirgemeyin. Sağlıcakla. Muhabbetle.

Bu ülkeler aynı zamanda Euro kullanmayan ülkeler olarak da biliniyorlar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin