Ana sayfa Banka Haber Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi 2017

Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi 2017

0
Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi 2017
kosgeb kredi

Esnafa faizsiz kredi desteklerinden biri olan 2017 esnafa 30 bin lira kredi ödemeleri hızla devam ediyor. Sizlerde esnaf veya kobi iseniz kosgeb tarafından verilen bu desteklerden yararlanmak isteyebilirsiniz.

2017 yılı içerisinde büyük işletme olmayan ve KOBİ’lere verilebilecek kredi ve desteklerin önü arkası kesilmiyor. Kefalet Koopratifi ve Halkbank aracılığı ile kefalet delegesi Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi tutarıyla yeni bir bütçe ayrılırken, 2017 senesinde Sanayi Bakanlığı ve KOSGEB doğrulusunda da 50 bin lira faizsiz kredi verileceği açıklandı. 3 yıl yani 36 ay vadeli olacak kredi ürünleri için ÜSTELİK ilk 12 ay süresince ödeme yapılamayacak. Geri kalan aylarda ise 50 bin lira kredi 3 ayda bir olmak üzere 8 eşit taksitle 24 ayda ödenecek.

Esnafa Faizsiz Kredi

30 bin lira faizsiz esnaf kredisi almak amacıyla ertelenmiş taksitlendirilmiş tasfiye olunacak alacaklar hesabında borcu tespit edilen ve tekrardan yapılandırılmış kredi borcu bulunup da geri ödeme zamanı devam eden esnaf ve sanatkarlar, borçlarının tamamı bankaya ödenmeden 30 bin lira faizsiz kredi verilemeyecek. Faizsiz 30 bin Türk lirası kredisi için başvuru  yapan esnafların geriye dönük olarak bir senelik sürede en çok iki kez faiz indirimli Kredi verilebilecek.Devletin başka kamu kurum ve kuruluşlarından hibe kredi ya da sıfır faizli kredi kullanan esnaflar aynı İşyeri amacıyla aynı proje kapsamında kredi kullanamayacak. Otuz bin lira faizsiz kredi teslim edilirken esnaflardan daha öncesinde devlet destekli hibe kredi ya da faizsiz kredi kullanmadığına dair Taahhütname alınacak.

30 bin lira faizsiz esnaf kredi kullanan esnaflar belirli vakitlerde taksitlerini ödemek zorundalar. Bu kredi amacıyla esnaflardan faiz alınmayacak. Fakat faizsiz esnaf kredisi kullanan bireylerin kredi taksitleri saatinde ödenmemesi halinde vade tarihi taksit var ise tarihinden itibaren geciken kredi tutarları için faydalılık alınacak. KOSGEB anlaşmalı olarak ise 9 banka halen 2017 senesi amacıyla finans olanaklarını sürdürmektedir.

Kosgeb Faizsiz 50.000 TL Kredi 2017

Devletin kosgeb üzerinden değerlendirip esnafa sunduğu destek paketlerinden biri olan 2017 faizsiz 50,000 TL kredi destekleri verilecek. Söz konusu bu desteklerden en önemlisi olan faizsiz kosgeb destekleri, aralık 2017 tarihinden itibaren çoğu kosgeb il müdürlükleri tarafından başvuruların alındığını belirtelim.

Kosgeb il müdürlükleri tarafından başvuru yapmaya giderken yanınızda esnaf iseniz kaşeni kesinlikle götürmeniz de fayda vardır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin