Ana sayfa Banka Haber Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018 (Uygun Faizli Esnaf Kredileri)

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018 (Uygun Faizli Esnaf Kredileri)

1
Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018 (Uygun Faizli Esnaf Kredileri)
teskomb faiz oranları

Esnaflar ihtiyaç duydukları nakit parayı bulmada sıkıntıya girdiklerinde soluğu bankalarda bulmakta. Ancak bankalar harici kredi veren kurumların var olduğunu belirtelim. Bunlardan biri de esnaf kefalet kredileridir. Uygun faizli esnaf kredileri olan esnaf kefalet kredi hesaplama tablosu 2018 yılını göre seçebilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Faiz Oranları 2018

Esnaf olmanız bankaların sizlere anında kredi vereceği anlamına gelmiyor. Zira her esnafa bankalar, kredi başvuru yapmaları dahilinde onay vermediklerini söyleyebiliriz. Esnafların da kredi sicili mevcut borçlarından dolayı bozulmuş olabilir. Bildiğiniz gibi esnaflar genelde nakit paranın devir daim şeklinde süre geldiği bir dönemdedir. Bir sigara alışında nakit paranız olmadığında sigara firması, esnafa borç karşılığında sipariş ettiği sigaraları vermez. Bu yüzden nakit para sürekli ceplerinde olması gerek. Ancak düzensiz siparişler ve artan masrafların da devreye girmesi, nakit paranın bulunamaması gibi nedenler esnafların kredi başvurusu yapmalarına zemin hazırlamakta.

Bankalardan kredi alamayanlar üzülmesine gerek yok. Esnaf olmanız sizlere aslında bir avantaj sağlamakta. Bu da kredi konusunda esnaf ve sanatkarlar kooperatiflerine gitmenizi öneriyoruz. Buradan kredi almak mümkün olup, aynen bankalarda olduğu gibi kredi başvurusu yapıyorsunuz. Ancak buradaki faiz oranları, banka faiz oranlarına göre biraz yukarıda ve şartları bankalara göre biraz ağır tabir edilmektedir. Zira kefil olayı arandığı bir kredi başvurusu, esnaf ve sanatkarlar kooperatifleri tarafından aranıyor. Peki faiz oranları 2018 yılında kaç? İşte detaylar;

teskomb faiz oranlari 2018 - Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018 (Uygun Faizli Esnaf Kredileri)
teskomb faiz oranları

Yıllık bazda verilen esnaf kefalet kredisi hesaplama konusunda vade süresi oldukça önemlidir. Zira yıl süresi ne kadar artarsa, faiz oranı da doğru orantılı olarak artmaktadır. Misal 1 yıla kadar vadelerde, esnaf kefalet kredisi faiz oranı %4 iken, 1 yıldan fazla ise %5 olacaktır.

[kutular ikon=”fa fa-info-circle” ikonrenk=”#2cb4da” arkaplan=”#dd5a5a” hizala=”none” genislik=”600px” yazirengi=”#333″ title=”Esnaf Kefalet Kredi”]Bunu biraz açarsak ; 1 yıla kadar faiz oranlarının %4 olduğunu, 1 yıldan fazla vade bırakanların ise faiz oranları %5 olarak karşımıza çıkmakta. Bir esnafın bu gibi kooperatiften kredi çekme limiti en yüksek olarak 150.000 TL olduğunu ve maksimum vade süresinin ise 5 yıl yani 60 ay olacağının altını çizelim.[/kutular]

Örnek ödeme hesaplamasına bakarsak aşağıdaki tablodan da yararlanabilirsiniz.

teskomb kredi hesaplama 2018 - Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018 (Uygun Faizli Esnaf Kredileri)
teskomb kredi hesaplama

Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

Esnaf kefalet kredisi başvurusu yapmak için bir takım evrakların talep edildiğini belirtelim. Bu evrakları hazırlamak sanıldığı kadar zor olmamakla beraber 1 iş günü içinde evrakları toplayıp, hızlıca kredi başvurusunda bulunmak mümkün. Ayrıca kredi olumlu sonuçlandığında kooperatif, sizlerden bir kesinti alabilir. %1,5 oranında olup %1 de kredi puanına göre bir ücret kesintisi söz konusu.

4 yıl vadeli 50.000 TL kredi başvurusu yapınca faiz oranı %6 olmaktadır. Ancak bu faiz oranı göründüğü gibi değil zira araya masraf faizleri de girmektedir. Aşağıdaki ekranda görebilirsiniz.

isletme kredisi hesaplama 2018 - Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018 (Uygun Faizli Esnaf Kredileri)
işletme kredisi

İşletme kredileri için sizlerden esnaf kefalet kredisi adı altında bir takım belgelerin talep edildiğini belirtmiştik. Bu evrakların neler olduğuna bakalım.

  • 2 adet kefil ve banka hesaplarına sahip olması
  • Kişinin üzerine mal beyanı olması
  • Tc kimlik fotokopisi
  • Halk bankası üzerinden vadesiz hesap açılması
  • Esnaf sicil kayıt belgesi
  • İş yeri vergi levhası

 

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin