Ana sayfa Banka Haber Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018-2019

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018-2019

0
Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu 2018-2019
Esnaf kefalet kredisi hesaplama tablosu 2018 - 2019

Esnaflar için bankalar bir deva olmadıklarında soluğu esnaf kefalet kredi hesaplama tablosu için sanatkarlar gibi kooperatiflere gidiyorlar. Ancak buradaki faiz oranları ve kredi almak koşulları sanıldığı kadar kolay değildir. Bankaya göre koşullar daha ağır ve faiz oranları yüksektir.

Bir bankadan kredi müracaatı yaparak, ilgili olan tutarı almak yalnızca 24 saat içinde tamamlanırken, bu gibi yerlerden müracaat ve sonraki adımlar neticesine bağlı olarak krediyi almak bir haftayı bulabiliyor. Çünkü esnaf kooperatifleri bankaya oranla koşulları derinlemesine inceler ve kefil talebinde bulunur. Bazı esnaf ise bu duruma bağlı olarak kara liste durumunda olanlar dahil bu gibi kooperatifler üzerinden kredi müracaatı yapılmasıdır.

Esnaf Kefalet Kredisi Faizsiz Mi?

Öncelikle öğrenmenizde fayda olacaktır esnaf kooperatiflerin hedefleri arasında esnaflara faizsiz kredi vermiyor.. Esnafların faizsiz kredi alabilmeleri için bazı dönemlerde bakanlığın devreye girmesi ile birlikte esnaflara faizsiz kredi veriliyor. Fakat kooperatiflerin tamamı vermez bu sebeple esnafların öncelikle kosgeb üzerinden faizsiz kredi müracaatı yapmaları gerekiyor.

Bildiğiniz gibi geçen senelerde baz alındığında esnaf kefalet kredi hesaplama tablosu üzerinden faizsiz kredi olarak, 30 bin Türk Lirası değerinde kredi ve faizsiz 50 bin Türk Lirası değerinde kredi verilmişti. Bu yılı baktığımız zamanda 2018 yılı için faizsiz kredi ile ilgili olarak bu kredi tutarının 150 bin Türk lirası ve 200 bin Türk lirası değerlerinde güncellenmesi bekleniyor.

Esnaf Kefalet Kredisi Müracaatı Nasıl Yapılıyor?

Müracaatta bulunmak isteyenler şehir veya ilçelerde bulunan esnaf ve sanatkarlar kooperatiflerine bizzat gitmeleri giderek, esnaf kefalet kredi hesaplama tablosu üzerinden krediniz belirleniyor. Ancak bankalara göre kooperatif kredi alma koşulları daha zor oluyor ve kefil isteniyor. Genellikle 2 adet kefil istenmektedir. Kişilerin de kredi durum karnesinin pozitif olup, yerinde olması gerekiyor. Müracaat dokümanlarına bakarsak;

1-) 2 adet kefil ve banka hesaplarına sahip olması

2-) Bireyin üzerine kayıt olan mülk beyanın olması

3-) Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi

4-) Halk bankası tarafınca vadesiz hesap açılması

5-) Esnafların sicil kayıt belge formu

6-) İş yeri açma vergisi

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bu kredi müracaatı sonrasında bir ekip kesintiler mevzu bahis olabilir. Bunlara bakarsak en önemli kesinti olarak görülen giderlerin karşı taraftan başka bir deyişle sizlerden tahsil edilmesidir. Bu oranda %1,5 oranında olup %1 de kredi risk durum raporuna bakarak bir fiyat alınıyor. Esnaf kefalet kredisi müracaatı yapmak için kooperatife esnafın abone olunması şartı aranıyor, aksi takdirde kredi müracaatı onaylanmıyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin