Kapalı

Enpara Nedir? Özellikleri

Finansbank tarafından 2012 yılında hizmete giren En Para hizmeti, sadece dijital kanallar üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir. En Para, yapmış olduğu bu hizmet sonrası diğer bankalara da öncelik etmiş ve diğer bankalarda En Para hizmetine benzer yeni hizmet ürünlerini müşterilerine sunmuştur. En para sisteminde, müşterilerinden hesap işletim ücreti, komisyon gibi kesintiler kesinlikle yapmamaktadır.

Ayrıca Enpara üzerinden yapacağınız EFT ve havale işlemlerinden de kesinlikle masraf talep edilmemektedir. Üstelik EFT ve havale işlemlerinden ücret alınmayacağı da En Para müşterilerinin ilk kayıtlarında imzaladıkları sözleşme maddesinde de yer almaktadır. Yine EFT ve havale işlemlerinde kesinlikle sayı ve sınırlama yoktur. En Para üzerinden masrafsız, faiz oranları şubelere göre daha avantajlı ve sigortasız kredi talebinde bulunabilir ve başvurulan kredi, gün içerisinde de hesabınıza aktarılmaktadır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi En Para sadece dijital ortamlarda hizmet vermektedir. En Para sisteminden yararlanmak için İnternet Şubesi, Çözüm Merkezi, Cep Şubesi ve tüm yurtiçi ve yurtdışı banka ATM’leri üzerinden hizmet vermektedir.

Gelelim Enpara.com avantajlarından yararlanmak için yapılması gerekenlere. Üye olabilmek için Finansbank müşterisi olmanıza ve Finansbank şubelerinden hesap açtırmanıza gerek yoktur. Yapmanız gereken sadece Enpara.com adresinde ki gerekli bilgileri doldurmak olacaktır. Üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra en kısa süre zarfında En Para yetkililerinin veya kuryenin getireceği müşteri formunu doldurmanız ve imzaladıktan sonra artık En Para müşterisiniz.

Şunu da hemen belirtelim ki En Para hizmetlerinden sadece gerçek kişiler yararlanabilmektedir. Şirketler gibi tüzel kişilikler bu hizmetten yararlanamamaktadır. Yine Türkiye’de en az 6 aydır ikamet eden ve yurt içi ve yurt dışı yabancı kimlik numarası olan kişilerde En Para hizmetinden yararlanabilmektedir. En Para hesabınızda ki 100.000 TL’ye kadar olan yatırımlarınız da Tasarruf Mevduat Fonu tarafından garanti altındadır. Yani devlet garantisi altındadır. En Para hesabında ki vadesiz hesabınızda ki paralara faiz verilemektedir.

Ancak hesabınızda ki paralarla, bir banka şubesinden yapabileceğiniz tüm işlemleri, banka şubelerinden gitmeden yapabilirsiniz. Son olarak Enpara üzerinden vadeli mevduat hesabı açabilir ve banka şubelerinden verilen oranlardan daha yüksek faiz oranları uygulanmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top