Ana sayfa Banka Haber Engellilere Kredi Veren Bankalar Var Mı? (Engelli Kredisi 2018)

Engellilere Kredi Veren Bankalar Var Mı? (Engelli Kredisi 2018)

0
Engellilere Kredi Veren Bankalar Var Mı? (Engelli Kredisi 2018)
borsadan kazanmak

Engelli kredisi 2018 yılı için yine bir çok bireylerin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Engellilere kredi veren bankalar var mı sorusu da bunlar arasında yer almakta. Daha önceki konumuzda sizlere engelli kredisi veren bankalar adlı makalemizde detaylıca bilgiler sunmuştuk. Bugün ise 2018 yılını esas alarak bankaların engelli vatandaşlara sunduğu yeni kredi kampanyalarını vereceğiz.

Engelli Kredisi 2018

Ülkemizde bedensel engelli birçok kardeşimiz yaşamaktadır. Gerek devlet olarak gerekse millet olarak her daim engelli kardeşlerimizin yanında olmaktayız ve olmalıyız. Bunun için onlara maddi konuda yardımcı olunmaktadır. Özürlü kredisi-engelli kredisi başlığı altında engelli kardeşlerimize destek sağlanmaktadır.

Ülkemizde TUİK verilerine göre nüfusun önemli bir bölümünü oluşturan %12,9’ luk engelli kardeşlerimiz bulunmaktadır. Engelli kardeşlerimiz  için bankaların çoğu  özel indirimli  kredi imkanı sağlamaktadır. İşin doğrusu bankalar ve kurumlar böylesine büyük nüfus oluşturan kesimi kaçırmak istememektir. Engelli kardeşlerimize özel indirimli kredi imkanları ihtiyaç kredisi  başta olmak üzere konut alımları esnasında , sıfır veya ikinci el araba  alımları esnasında , iş  yeri açanları destekleme kredilerinden oluşmaktadır.

Ülkemizde ki bankaların tümü engelli kardeşlerimize indirimli kredi imkanı, araç alımı ve konut alımı imkanı sağlamaktadır. İnsanların aklına engelli deyince daha çok bedensel ve zihinsel engelli insanlar gelmektedir Gerçek şu ki uyku apsesi ve sarılık sebebiyle insanlar %40 oranında engelli sayılmaktadır. Devlet bu durumda olan engelli kardeşlerimizi malulen emekli yapmakta ve özel indirimli kredi imkanlarından faydalandırmaktadır. Belediye ve daha birçok kamu kurumunda çalışmaktadırlar. Araç alırken engelli kardeşlerimize özel olarak %40 gibi bir indirim yapılmaktadır.  Devletimizin  engelli vatandaşlarımıza sağlamış olduğu imkanlar sadece bunlar değil dahası da bulunmaktadır. Devlet kendi yönetiminde  yer alan bankalar ile engelli vatandaşlara faizsiz iş yeri açma imkanı sağlamaktadır.  Devlet bankalarının bu denli rahatlatıcı imkanları engelli vatandaşlara sağlaması sonucunda özel bankalar da çok düşük faiz ile kredi imkanı sağlamaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin