Ana sayfa Banka Haber En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 2018

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 2018

0
En Yüksek Mevduat Faiz Oranları 2018
En yüksek mevduat faiz oranları 2018

Her geçen gün artmakta olan insan nüfusu dolayısı ile paranın egemenliği Sanayi Devrimi’nden bu yana kendini iyiden iyiye hissettirmiş ve daha pek çok alana paranın egemen olmasına neden olmuştur. Bu durum da, para kazanılacak olan sektörlerin sayısını artırmış olmaktadır.

Paranın bu egemenliği karşısında, hiçbir sektör para üzerinden ya da paranın dolaşımından elde edilen kazanç kadar az emek vererek kazanç sağlamaya neden olabilen sektörler olmamaktadırlar.

 

Yukarıda anlatmış olduğumuz gelişmeler dolayısı ile, artık günümüzdeki modern birey olarak kabul ettiğimiz kimseler, bir süre kullanmayacakları paralarını banka hesaplarına yatırarak, o paranın orada durmuş olduğu süreler boyunca o paraya uygulanacak faiz oranlarından kazanç sağlamaktadırlar.

Bu durum da, bankaların vermiş olduğu mevduat hesapları hizmeti sayesinde olabilmektedir. Bu sebeple biz de, siz değerli ziyaretçilerimizi bunun gibi oldukça önemli bir konuda, zamanımız ve yerimiz kısıtlı olduğu için genel hatları ile bilgilendirmeyi ve en yüksek mevduat faiz oranları hakkında bilgi vermeyi amaçlamış bulunmaktayız.

 

Mevduat Hesabı Nedir?

Mevduat hesabı, bankada açılmakta olan bir hesap türüdür, ancak bu hesap türünün diğer bazı hesap türlerine göre artı yanları bulunmaktadır. Bunlardan ilk olarak ve hatta en önemlisi olarak görülebilecek olanı bu hesaplara yatırılacak olan paraların, hesap sahibine faiz geliri getiriyor olmasıdır.

Aslında kelime anlamı olarak da, mevduat; karşılıklı ya da karşılıksız olarak maddi değeri bulunmakta olan şeylere verilemekte olan genel isimdir. Mevduat hesabı adı verilmekte olan banka hesabı türü de bu mevduatların bir kişi ya da kurum veya kuruluş adına kayıt altında tutulması durumuna deniliyor olmaktadır.

Vadeli mevduat ise, belirli miktarda bedelin bir vade boyunca çekilmeyeceğinin taahhüt edilerek, bu birikimin faizinden gelir elde etmek anlamına gelmektedir.

 

En Yüksek Mevduat Faiz Oranları

Yukarıda yer almakta olan kredinin genel işlevleri, faiz geliri elde etmenin biçimleri ve mevduat, mevduat hesabı ve vadeli mevduat hesaplarının ne anlama geldiğini açıkladıktan sonra, En Yüksek Mevduat Faiz Oranları uygulamakta olan bankaları ve uygulamış oldukları faiz miktarlarını aşağıda verebiliriz.

Siz de aşağıdaki bilgilere bakarak, en yüksek mevduat faizi veren bankayı seçerek, birikimlerinizi o bankanın vadeli mevduat hesabına yatırabilir ve vade süresince bankanın vermiş olduğu yüksek faiz oranı ile kazançlar elde edebilirsiniz.

ING Bank Vadeli Mevduat TL %5,25, Odeabank Vadeli Mevduat TL %7,25, Vakıf Bank Vadeli Mevduat TL %9,60, Fibabanka Vadeli Mevduat TL %7,85 ve Garanti Bankası Vadeli Mevduat TL %7,00 oranında faiz uygulamaktadırlar.

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin