Kapalı

En Yüksek Faizi Hangi Banka Veriyor?

En yüksek faizi hangi banka veriyor

Bankalar, müşterilerine kredi desteği sağlayan kurumlardır. Lakin bankalar, kuruluş amaçları gereği hiçbir zaman verdikleri parayı faizsiz olarak geri almaz. Durum böyle olunca bankalardan borç alacak bireylerin en çok merak ettiği konulardan biri de en yüksek faizi hangi banka veriyor meselesidir. Peki, kredilere en yüksek faizi uygulayan bankalar hangileridir?

Kredi Çekerken Faiz Oranları Dikkate Alınmalı Mıdır?

Bankaların faiz uygulamasının yegane amacı, verilen krediyi bankanın kar edebileceği şekilde alınmasıdır. Bankalar faiz oranlarının epey yüksek olduğu şu son dönemlerde bireylerin kredi çekmesi için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Hal böyle olunca kredi çekme kararı alanların bankaların faiz oranlarını kesinlikle araştırması gerekmektedir.

En Yüksek Faizi Veren Bankalar:

Kredi çekeceklerin en yüksek faizi hangi banka veriyor arayışı içinde olmaları finans kurumlarının bu bankaları sıralamasını kaçınılmaz kılmıştır. En yüksek faizi veren banka listesi aşağıdaki gibidir:

  1. FinansBank
  2. ING Bank
  3. Denizbank
  4. Şekerbank
  5. Garanti Bankası

Bankaların Kredilere Uyguladığı Faiz Oranları

Uzmanlar, kredi çekecek bireylere en yüksek faizi hangi banka veriyor gibi araştırmalar yapmalarının gerekliliğini vurgulamaktadır. Bankaların müşterilerine uyguladığı genel faiz oranları şu şekildedir:

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası’nda faiz oranları hesap biçimine göre değişmektedir. Vadeli mevduat TL hesabında faiz %4,50 ike e-vadeli mevduat hesabında bu faiz oranı %10,40’a çıkmaktadır. Dolar vadeli hesabı %1, e vadeli ise %1,90’dır. Euro hesabı ise vadeli hesapta %0,50 elektronik hesapta %1,10’dur.

Fiba Bank

Vadeli mevduat TL hesabında faiz %13,50 ike e-vadeli mevduat hesabında bu faiz oranı %10,40’a düşmektedir. Vadeli dolar hesabı %1, e vadeli ise %1,90’dır. Euro hesabı ise vadeli hesapta %0,50 elektronik hesapta %1,10’dur.

Akbank

Akbank’ta vadeli mevduat TL hesabında faiz %4,50 iken e-vadeli mevduat hesabında bu faiz oranı %9,50’ye inmektedir. Dolar vadeli hesabı %1, e vadeli ise %1,60’tır. Euro hesabı ise vadeli hesapta %0,80 elektronik hesapta %1,40’tır.

Deniz Bank

Deniz Bank’ta vadeli mevduat TL hesabında faiz %3,00 ike e-vadeli mevduat hesabında bu faiz oranı %13,50’ye yükselmektedir. Dolar vadeli hesabı %1,15, e vadeli ise %3,50’dir. Euro hesabı ise vadeli hesapta %1,40 elektronik hesapta %1,05’dir.

Garanti Bankası

Garanti Bankası’nda vadeli mevduat TL hesabında faiz %4,50 ike e-vadeli mevduat hesabında bu faiz oranı %13,75’e çıkmaktadır. Dolar vadeli hesabı %1, e vadeli ise %3,00dır. Euro hesabı ise vadeli hesapta %0,50 elektronik hesapta %1,10’dur.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top