Ana sayfa Banka Haber En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2017

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2017

0
En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar 2017
taşıt kredisi

En uygun taşıt kredisi veren bankaları incelemeden, ne olduğuna dair açıklık getirmekte fayda vardır. Taşıt kredisi diğer bir yandan; araç kredisi, otomobil kredisi, oto kredisi olarak da adlandırılabilmektedir. Araç sahibi olmak isteyen kişiler için sunulmuş olan bir kredi olması sebebiyle oldukça talep edilen bir kredi olduğu gözle görülür bir durumdur. Bir miktar nakde sahip olan kişiler veya nakit parası olmayıp da araç sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir fırsat olmaktadır. Yaygın olarak kullanılan ihtiyaç kredisi olduğunun bilinmesinin yanı sıra, hem bireysel hem de ticari amaçlı olarak kullanılmaktadır. Gerçek veya tüzel kişiler için kullanılan bir kredi türüdür.

Uygun Taşıt Kredisi

Taşıt kredilerinde şu şekilde bir ayrım yapılmaktadır. 0 kilometre olan araçlarla 2. el olan araçlar arasında farklı bir kredi kullanımı bulunmaktadır. 2. el olan araçlar içinde 5 yaşına kadar olan bir kıstas koyulmuştur. Şunu bilmek gerekir ki, diğer kredi türlerinden farklı olarak taşıt kredilerinde ilave olarak bazı maliyetler ortaya çıkmaktadır. Tabi tüm bu masrafların yanında tüm ihtiyaç kredilerine oranla daha uzun vade seçenekleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bir taşıt kredisi kullanmak isterseniz eğer, ferdi kaza sigortası, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası gibi sigorta ödemesi mecburiyetinde de bulunulmaktadır.

Taşıt kredilerinde, sıfır kilometre, 2. el araçlar ve ticari araçlar olmak üzere farklı koşullarda kredi kullanımı bulunmaktadır. Aracın tüm kredi taksitleri ödenene kadar ise, tüm yasal haklar size ait olmayacaktır. Tabi ödemelerinizi düzgün bir şekilde yapmanız oldukça önemli bir konudur. Taşıt kredilerinde dikkate alınan bazı hususlar bulunmaktadır. Kredilendirme oranı; hem bankaya hem de aracın yaşına uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sıfır kilometre olan yeni bir araç satın almak istiyorsanız ve bunun için bir kredi kullanmak istiyorsanız eğer, kredilendirme oranı %75’e kadar yükseltilebilir. 2. el olan araçlar için bir kredi kullanılmak isteniyorsa eğer, aracın yaşının 5 yaşından fazla olmaması göz önünde bulundurulur. Çünkü bazı istisnai durumlar haricinde, 5 yaş ve üzeri olan araçlar için kredi olanağı sunulmamaktadır. Bu araçlar için ise, %50 civarında bir kredilendirme oranı kullanılmaktadır.

  • Taşıt kredisinde en uygun faiz oranları ve esnek vadelerle kredi fırsatı sunan bankalar arasında Akbank bulunmaktadır. Akbank da kredi olanakları 9 aydan başlayarak 36 aya kadar vade oranlarının olması ve faiz oranının %1.23 olarak belirlenmesi dikkat çekmektedir.
  • Finansbank; 3.000 TL üzerinde bir tutar varsayıldığında 36 ay vade oranıyla %1.49 faiz oranı uygulanmaktadır.
  • Denizbank; 2016 yılı içerisinde oldukça büyük fırsatlar sunmaktadır. 55.000 TL tutarında bir rakama taşıt kredisi olarak 36 ay vadede bir kredilendirme yapmaktadır. Talepte bulunulan bu rakama uygun olarak faiz oranı, %1.45 olarak belirlenmiştir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin