Ana sayfa Banka Haber En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2017

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2017

0
En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2017
konut kredisi 2017

Uygun bir konut kredisi bulma arayışında olan bireyler, hangi bankaların 2017 yılında en uygun konut kredisi faiz oranı verdiğini merak edebilir! Zira uygun bir kredi faiz oranı bulmak demek, kişinin bankalara daha düşük para ödemesi ile aynı anlama gelecektir. Yani %1,05 ile %0,99 kredi faiz oranları arasında kredi tutarı açısından fazla bir miktar olacaktır.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

En uygun konut kredisi veren bankaları incelemeden ve çeşitli araştırmalar gerçekleştirmeden önce, ilk öncelikle konut kredisinin ne olduğuna bakmak daha anlamlı olur. Bankalar hem kendi kapasitelerini arttırmak hem de canlı kalmak adına birçok fırsat sunmalarının yanı sıra, müşterileri ile güven çerçevesi etrafında bir iletişim kurmayı amaçlamaktadırlar. Karşılıklı güven oldukça önemli bir konudur.

Konut kredisi de bankaların müşterilerine sunmuş olduğu fırsatlar arasındadır. Oldukça önemli bir kredi olan konut kredisi, mortgage kredisi olarak da bilinmektedir. Bazı zamanlarda, çoğu insanın da başına gelebilecek olan nakit para sıkıntısı yaşanabilmektedir. İşte bu zamanlarda karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek istemenizde en doğal isteklerden bir tanesidir. İşte tam bu noktada, bankalar ve finansman kuruluşları devreye girmektedir. Ev sahibi veya konut sahibi olmak isteyen kişiler için hazırlamış oldukları kredi fırsatından yararlanıp konut sahibi olmak mümkündür. Tabi bu zorlu bir süreçtir. Her ay talep etmiş olduğunuz limite ve vadeye uygun olarak kullanacağınız kredinin aylık taksitleri belirlenmekte ve aksatmadan ödeme gerçekleştirilmesi durumunda kalınmaktadır.  Aksi halde, istenmeyen durumlarla karşılaşmak an meselesidir.

Konut kredisi talebinde ulunan kişinin, öncelikli olarak bu krediyi çekebilmesinin olumlu karşılanması gerekmektedir. Birçok prosedürü içerisinde barındıran ve talep doğrultusunda değerlendirme sürecine gidilen, konut kredisini kullanmak isteyen kişinin tüm bu niteliklerle uyum içerisinde olması gerekmektedir. Öncelikli olarak geçmiş yıllardan bu güne değin her türlü finans hareketleri incelenerek, çeşitli sebeplerden dolayı ödemelerinde ve çalışmalarında olumsuz bir şey olmaması istenmektedir. Bunun yanı sıra, kişinin aylık olarak gelir seviyesinin kredinin taksitlerini karşılayabilmesi önemli bir konudur. Çünkü kredinin geri ödemesi gerçekleştirilirken, kişiyi zorda bırakmaması gerekmektedir. Tabi bu noktada bankanın kişisel çıkarları asıl sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra, kredi kullanmak için talepte bulunulan evin kredi çekimine uygun olması ve tüm koşulları kapsaması gerekmektedir.

Neredeyse tüm bankalar, konut kredisi sunmaktadırlar. Birbiri arasında oluşan bazı değişikliklerde oldukça fark etmektedir. Vadesi, faiz oranları gibi konular bankaların kendi bünyesinde belirlemiş olduğu çeşitli vizyon, misyon ve kurumsal yapılarına uygun olarak değişiklik gösterebilmektedir. Konut kredisi seçimi, tüketicilerin oldukça araştırma yapması gereken bir konudur.  yılına bakıldığında ise, konut kredi faizlerinde büyük oranda bir değişiklik gözükmemektedir. Özellikle seçim zamanı olduktan sonra, ekonomiye de bağlı olarak herhangi bir oynama gerçekleşmemiştir. Ekonomik ve siyasi dengeler ve bunlara bağlı olarak yaşanılan stabilizasyona maruz kalınmadığı ve bu iki başlık altında önemli bir gelişme olmadığı sürece,  yılı içerisinde gerçekleşen faiz oranlarının 1 üzerinde seyretmesi beklenmektedir.

Çeşitli araştırmalar sonucunda gerçekleştirilen analiz değerlendirmesi sonucunda, tüketicilerin
kullanabileceği en uygun faiz oranları %1,10 tutarında olduğu gözlemlenmektedir. 100 bin TL miktarı esas alındığında, bu miktara uygun olarak yapılan karşılaştırmalar doğrultusunda, konut kredisini en düzeyde tüketiciye sunan bankalar arasında; Türk Ekonomi Bankası, Finansbank bulunmaktadır. Tüm bu bankaların faiz oranlarının ortalaması alındığında ise; %1,20 tutarında bir oran belirmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin