Ana sayfa Banka Haber En Uygun Faizi Düşük Tüketici Kredisi Veren Bankalar 2017

En Uygun Faizi Düşük Tüketici Kredisi Veren Bankalar 2017

0
En Uygun Faizi Düşük Tüketici Kredisi Veren Bankalar 2017
Tüketici Kredisi

Faizi hem düşük hem de en uygun tüketici kredisi hangi bankada konusunda merak edenler, sizlere 2017 en uygun faizi düşük tüketici kredisi veren bankaları sıraladık. Bu sayede hızlıca kredi başvurusu yaparak, ihtiyaç olan nakit parayı şipşak almış olacaksınız!

En Uygun Tüketici Kredisi Veren Bankalar

Tüketici kredisi açıklanacak olursa eğer, satın alınan mal veya hizmetlerin karşılanması amacıyla talep edilen bir kredi türüdür. Ekonomide temel olarak bilinen bir durumdur ki, insanların sınırsız olan ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu sınırsız ihtiyaçlar da zaman içerisinde, çeşitli yeniliklerle birlikte artmakta ve gün yüzüne çıkan istekleri karşılamaya yönelik olarak bazı faaliyetler yürütülmektedir. Tüketici kredisinde taşınmaz mallar haricinde, tüketim malları satın almak amacı ile karşılaşılmaktadır. Bu tüketim mallarını, ister kendi isterse de yakınları ve aile bireyleri için kullanabilme gibi bir durum söz konusu olmaktadır.

Tüketici kredisi, eski yıllarda kullanılan ve tüketiciler tarafından oldukça kullanılan veresiye mantığının günümüzde kullanım şekli olarak da söylenebilmektedir. Tüketici kredisi talebinde bulunulurken bazı ek masrafların ve çeşitli faiz oranlarıyla karşılaşılabileceğinin farkında olunması gerekmektedir. Tabi birçok finans kuruluşunun farklı faiz oranları ve farklı işleyiş yöntemleriyle tüketicilerine belirli fırsatlar sunmaktadır. Bir mal veya hizmetin karşılanması amacıyla talep edilen tüketici kredisinin, ticari amaçlar dışarısında kullanan gerçek kişilere kredi imkanı sunulurken, belirli bir oranda faiz, taksitli ödeme koşulları sunulmaktadır. Ayrıca belirtildiği gibi bankalar arasında kredilerin farklılık göstermesi bir yana, ülkeden ülkeye ve şehirden şehre de farklılık belirmektedir.

Tüketici kredisini iki alt başlık şeklinde ele almak mümkün olmaktadır. Doğrudan nakit yoluyla ve mal ve hizmet satın almanın finansman ihtiyacının karşılanması sebebiyle kullanılmaktadır. Tüketici kredilerinde, genel olarak vade durumu 3 ile 18 ay içerisinde bir değişiklik göstermektedir. Faiz oranının değişiklik göstermesi ise,  bankaların politikalarına uygun olmakla birlikte piyasa koşullarına bağlı olarak da bir farklılık göstermektedir.

Uygun Faizli Kredi Başvurusu

Bankalar, tüketici kredisi talebi doğrultusunda müşterinin tüm finansman geçmişine bakarak ve şu zamana kadar yapmış olduğu ödeme planının doğrultusunda bazı çıkarımlarda bulunur ve buna bağlı olarak da tüketici kredisinin kabulünü uygularlar. Birde dikkat ettikleri bir konu da şudur ki; müşterilerinin gelir ve servet durumudur. Buna uygun olarak faiz tahakkukunda bulunulur. Tabi birde buna dikkat edilmesindeki önemli noktalardan bir tanesi ise, tüketici kredisinin alınması durumunda geri ödeyebilme durumudur. 2017 yılının baz alındığı durumda, ekonomik ve siyasi bakımdan durgunluk ve dalgalanmalar doğal olarak ve doğrudan finansman kuruluşlarını da etkilemektedir. Faiz oranlarında fazla bir artışın gözükmemesi de bu yüzden kaynaklanmaktadır. Özellikle  yılı içerisinde en uygun kredi veren bankalar arasında, Garanti Bankası, Akbank, ING Bank, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar bulunmaktadır. Çeşitli araştırmalarda bulunarak, size göre en uygun krediyi bulabilir ve aynı zamanda sizi geri ödeme konusunda zorlamayacak ve sıkmayacak tüketici kredisinden faydalanabilirsiniz.

Akbank’ta 10.000 TL’lik bir tutar ve 24 ay bir vade talep edilecek olursa, bu tutara %1.41 oranında bir faiz uygulanmaktadır. İş Bankası’nda 15.000 TL’lik bir tutar ve 24 aylık bir süre baz alındığında, %1.38 faiz oranı işlemektedir. Bu iki banka en uygun kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Tabi bu durumda sizin finansla geçmişiniz, geliriniz, KKB gibi çeşitli faaliyetleriniz oldukça kıstas oluşturmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin