Kapalı

En Uygun 48 Ay Vadeli Kredi Veren Bankalar

Kredi vadelerinin 48 aya uzaması Bireysel İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için oldukça yerinde bir karar olmuştur uzayan vadeler sayesinde kullanılan kredinin daha makul taksitlerle ödeme imkânı ortaya çıkarmıştır.

Peki, en uygun kredi nasıl bulunur hangi banka en uzun vade olan 48 aya en iyi oranda kredi verir derseniz kısaca izah edelim kullanılan krediyi uygun hale getiren bir çok etken bulunmaktadır bunun en belirgin olanı hiç şüphesiz faiz oranı olduğu hepimizin malumu ancak faiz oranlarının yanında birde sigorta maliyeti, komisyon ve kredi masrafları ile birlikte değerlendirmek gerekir.

Bir kredinin faiz oranı düşük olabilir ancak sigorta maliyeti yüksek tutulabilir veya komisyon, haberleşme ücreti gibi kalemler ile maliyet artışı yapılır ve faiz düşük gibi görünse de aslında sizden daha fazla para alabilirler. Yine uzun vadeli kredilerde faiz oranı ve ödenen faiz miktarı her zaman fazla olacaktır.

En uygun kredi ödeyebileceğiniz en kısa vade de olan kredi olduğunu unutmayın. Şimdi gelelim en uygun banka hangisi bankaların kredi kampanyalarını incelediğimizde özellikle yüksek tutarda olan kredilerde İş Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank’ ın faiz oranlarının uygun olduğunu toplam maliyet anlamında oldukça makul olduğunu en azından diğer bankalara göre iyi olduğunu belirtmek isteriz. Bankaların faiz ve kredi kampanyaları sürekli değişim gösterdiğinden anlık olarak ve krediye ihtiyaç olduğunda ayrıca değerlendirmesi daha uygun olacaktır.

48 Ay Vadeli kredi de en düşük faiz oranı ile hangi banka verir derseniz yukarıda saydığımız bankalar ile birlikte aslında en uygun kredi verilen kredidir. Bir çok tüketici özellikle bireysel ihtiyaç kredilerinde faiz oranlarına pek takılmazlar kredi alayımda işim görülsün gözüyle takip ederler.

En uygun kredi vadesi en düşük kredi olduğunu her zaman söyleriz örneğin 12 ay vadeli bir krediyi 0,99 faiz oranı ile kullanmak mümkün iken 48 ay vadeli bir krediyi Ekim 2016 da 1,35 oranında aşağı kullanmayı beklememek gerekir. Yine uygun kredi tekliflerini maaş aldığınız bankadan alabileceğinizi sanırım biliyorsunuz dur. Örneğin Halk Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası maaş müşterilerine mevcut kredi oranlarından 0,05 puan daha aşağıda yani 1,35 ise 1,30 dan kredi vermektedirler.

Yine sürekli çalıştığınız veya maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi çekmek size, zamandan kazandıracaktır. Başka bir bankadan kredi çekmek yeni bir hesap açma , yeni bir kredi kartı, yeni bir ek hesap, yeni bir hesap işletim ücreti dayatması, fatura otomatik ödeme talebi.… gibi uzayan talepler çıkacağını hatırlatır en uygun kredinin ödeyebileceğiniz ve size çıkan kredi olduğunu hatırlatırız.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top