Ana sayfa İhtiyaç Kredileri En Kolay Kredi Veren Banka

En Kolay Kredi Veren Banka

0
En Kolay Kredi Veren Banka

Eski zamanlarda insanlar nakit ihtiyaçlarını eş – dost dedikleri yakınlarından temin ederlerdi. Fakat günümüzde artık kimse kimseye kolay kolay borç vermediği için, insanların parasal yönden eşi dostu bankalar olmuştur. Faizinin ödemek şartıyla tüm nakit kredilerini bankalardan sağladığı krediler sayesinde gidermektedir. İnsanların tüketici kredilerine olan aşırı ilgisinden dolayı da bankalarda müşteri çekebilmek için değişik faiz oranları uygulamaktadır. En kolay kredi veren banka yazımızda da, bankaların kredi verirken dikkat ettiği kriterleri ve bankalardan kolay kredi çekme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Alında makale başlığımıza en kolay kredi veren banka değil de en kolay kredi alabilen kişiler desek yalan olmaz. Çünkü bankalar, kredi kullandırma konusunda birbirleriyle yarışmaktadır. Ama öyle her önüne gelene de kredi vermemektedir. İşte burada kişinin finansal geçmişi devreye girmektedir. Bankalar, kredi kullandırırken kar elde etmek ister ama kredi kullanacak kişinin kredi notunun çok düşük olması, potansiyel risk taşıdığından dolayı kredi verme konusunda sıkıntılar yaşanabilir.

Bu yüzden ki Kredi Kayıt Bürosu tarafından, kişilerin finansman karneleri çıkarılmış ve bu karnelere bakılarak bir renk ve bu renge dâhil olan sayısal değerler verilmiştir. Tüm bankaların yararlandığı bu özellik sayesinde, kredi talebinde bulunan kişilerin T.C kimlik numarasının girilmesiyle, finans şeceresi ekrana düşmekte ve kredi konusunda bankaların son kararını veriyor. Kredi notu yüksek olan ve kredi değer açıklaması iyi, çok iyi olan kişilere bankalar hiç sıkıntı yaşatmadan, kefil, ipotek istemeden, kredi taleplerini yerine getirmektedir.

Demek ki en kolay kredi veren banka değil, en kolay kredi alan insanmış. Bankalar, kredi notu düşük olan ama kredi talebinde bulunanlara kredi konusunda yine de yardımcı olmakta ve verdiği parasını geri alabilmek için kişilerden kefil veya ipotek istemektedirler. Vereceği parasını geri alabileceğini ve riski en aza indirdiğini düşünen bankalar, kredi vermede sorun çıkarmayacaktır. Risk taşıyan ve kredi notu düşük olan kişilere, istedikleri kredi tutarı verilmese bile, istenilen şartlar yerine getirildiğinde bankanın belirlediği kredi tutarını almak kesin gibidir.

Yaşanan ekonomik sıkıntılar ile her zaman karşı karşıya kalma ihtimali yüksek olacağından, nakit ihtiyacının en sorunsuz bir şekilde giderildiği yerlerin bankalar olduğu gerçeğini göz ardı etmeden, kredi notumuzu yükseltmek için, yapılan bankacılık işlemlerini sorunsuz gerçekleştirmek ve borçlarımız zamanında ve düzenli ödemek gerekmektedir. En kolay kredi veren banka, sorunsuz ve kredi not riski olmayan kişilere kredi konusunda asla sorun çıkarmayacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin