Ana sayfa Kredi Notu En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolları 2017

En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolları 2017

0
En Kolay Kredi Notu Öğrenme Yolları 2017

Birçok bankanın faiz indirimine gitmesi, yatırım yapmak isteyen bireylerin konut kredisi, otomobil kredisi veya ihtiyaç kredisi gibi kredi çeşitlerini yakından takip etmesine neden olmuştur. Fakat kredi faiz oranları düşmesine rağmen, her isteyen birey banka kredilerinden kolayca faydalanamaz. Kredi çekmek için, her hangi bir bankaya başvuru yapıldığında; kredi notuna, gelir durumuna ve sigortalı bir işi olup olmadığına bakılır. Bu sebeple banka kredisi kullanmak isteyen her bireyin, belli aralıklar ile güncellenen kredi notunu öğrenmesi gerekir.

Kredi notu, tüm bankaların bağlı olduğu Kredi Kayıt Bürosu ile bağlantılı çalışan Findeks tarafından belirlenen, oldukça önemli bir veridir. Kredi notu belirlenmesinde banka aracılığı ile yapılan tüm işlemler değerlendirilir. Kişinin daha önceki yıllarda kullandığı banka kredileri ve ödenme şekli, kredi kartlarının aylık taksit ödemeleri, hatta faturaların vaktinde yatırılması kredi notunun belirlenmesinde önemli verilerdir. Kredi notu öğrenmek için, farklı birkaç yöntem vardır.

  • Banka şubesinden kredi notu öğrenme; yaşadığınız şehirde faaliyet gösteren her hangi bir banka şubesine başvuru yaparak, kredi notunu öğrenmek mümkündür. Üstelik banka şubesinden yapılan sorgulama için, her hangi bir ücret yatırmak gerekmez. Yalnızca sıra beklemeniz gerekecektir. Görevli memura hesap numarası vererek, kolay kredi notu sorgulama yapmanız mümkündür.
  • Findeks aracılığı ile kredi notu öğrenme; tüm bankaların bağlantılı çalıştığı Findeks, 5-6 TL karşılığında kredi notu öğrenmek için kullanılabilir. Evden Findeks resmi internet sitesine giriş yaparak, krediler bölümüne tıklamanız ve TC kimlik numarası ile birlikte banka hesap bilgilerinizi vermeniz yeterli olur. Birkaç dakika içinde kredi notunuz karşınızda olur.
  • İnternet bankacılığından kredi notu öğrenme; düzenli çalıştığınız bankanın internet sitesinden kredi notu öğrenmek için, krediler kısmına tıklamanız ve kredi bilgilerim bölümünden kredi notu öğrenmeniz mümkündür. Üstelik internet bankacılığından kredi notu öğrenmek için; çalıştığınız bankanın ATM’sini, evdeki interneti veya cep telefonunu kullanma şansı bulunur. Fakat banka aracılığı ile kredi notu sorgulama yapmak için de 4-5 TL gibi bir kesinti yapılmaktadır. Fakat diğer yöntemlere göre hem kolay hem alternatifi bol bir yöntemdir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin