Ana sayfa Banka Haber En Kolay Kredi kartı Veren Bankalar

En Kolay Kredi kartı Veren Bankalar

0
En Kolay Kredi kartı Veren Bankalar

Günümüzün dijital parası, kullanım alanı çok genişlemiş, kimseye minnet etmeden tüm alışverişlerimizi hatta yeri geldi nakit çekimleri bile yapabildiğimiz, düzenli kullanıldığı zaman kişinin en büyük dostu olan kredi kartları hayatımızı çok kolaylaştırmıştır. Şu da bir gerçek ki bankaların borçlarından dolayı müşterileri için yasal takip başlattığı banka ürünlerinin başında kredi kartları gelmektedir.

Aylık gelir ile kredi kart harcamaları orantılanamadığı için kredi kart borç ödemelerinde sıkıntı yaşanmakta ve sonu haciz işlemlerine kadar gidebilmektedir. Buna rağmen kredi kart sayısında ki artış sürekli artış göstermeye devam etmektedir. Bu yazımızda da en kolay kredi kart veren bankalar konusuna değineceğiz.

Hatırlarsanız bundan 10 yıl kadar evvel kredi kartları bankaların önüne açılan stantlarda kefilsiz, gelir belgesiz verilmekteydi. Bankalar işin cılkını çıkartması ve yaşanan kredi kart takip işlemlerinin patlaması sonrası Kredi Kartlarının düzenlemesi ihtiyacını doğurmuştur. 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ile kredi kart sahibi olması konusunda kısıtlamalar getirilmiştir.

Buna göre bankalar kafalarına göre kimseye kredi kartı gönderemeyecektir. Bankalar, müşterilerin onayı olmadan kredi kart gönderimi yapamayacaktır. Müşteriler banka şubeleri, internet – mobil bankacılık, SMS, telefon bankacılığı ve ATM noktalarından yapacağı kredi kart başvurularını rahatça yapabilmektedir. Bankaların yaşanan kredi kart borç patlamaları ve tahsil edilemeyen borçlardan dolayı ağzı yandığı için artık yoğurdu üfleyerek yemeye başladılar.

Onun içindir ki kredi kart başvurusunda bulunan kişinin kredi notu düşükse ve riskliyse kredi kartı vermemektedir. Yine geliri düşük olan kişilere limiti düşük kredi kart onayı vermektedir. Onaylanan kredi kartları en geç 15 gün içersinde sahibine teslim edilmektedir.

Özellikle yeni açılan ve müşteri sayısını artırmak isteyen Fibabank, Odeabank gibi bankalarda kredi başvurusu yapmak ve sahip olmak daha kolaydır. Yine bankalar, maaş müşterilerinin ilk veya ek kredi kart taleplerinde de sorun yaşatmamaktadır. Son olarak yine karşımıza çıkan kredi notunuzun yüksek olması ve geliriniz de yüksek olması kaydıyla kredi kart ve kartlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin