Ana sayfa Kredi Kartları En Fazla Puan Veren Kredi Kartı Hangileri?

En Fazla Puan Veren Kredi Kartı Hangileri?

0
En Fazla Puan Veren Kredi Kartı Hangileri?
borsadan kazanmak

Kredi kartlarında en fazla puan bonus veren bankanın hangisi olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu durum kartlar arasında sizlere avantajlı kredi kartı, konusunda bilgi verecektir. Bunun sonucuna bağlı olarak harcama karşılığında bir yerine iki kat fazla bonus kazanmak mümkün. Harcanan tutarlar ne kadar yüksek olursa, bankanın kartını kullandığınız için banka sizlere ek kampanyaları da sms ile tarafınıza bildirecektir.

Bonus Kart Başvurusu Online

Kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişiler, hangi kredi kartının kendileri için en uygun olduğuna karar verirken, yapacakları harcamalarda ne kadar bonus puan kazanacaklarını, bankanın üye işyeri sayısının ne kadar olduğunu ve puan sisteminin nasıl işlediğine dikkat ettiği bilinmektedir. Bahsettiğimiz durumlar, yalnızca ilk kez kredi kartı kullanan kişiler için değil, yeni bir kredi kartı başvurusu yapmak isteyen kişilerin de dikkat etmesi gereken durumları kapsamaktadır. Buna ek olarak, başvuru yapılacak kredi kartı için bankanın belirlediği bir yıllık kart ücreti bulunuyorsa, bunların da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Kart başvuruları online üzerinden alındığı gibi banka şubeleri, atm cihazları hatta bankanın iletişim destek numarasından da yapılabilir. Yapmanız gereken ise sadece kayıtlı cep telefon numaranızı ve Tc kimlik numaranız ile üyelik açtırmak. Kartınız onaylandığı andan itibaren, adresinize 4 gün içinde gönderilip teslim edilecektir.

Hangi Banka Ne Kadar Bonus Puan Veriyor?

Bonus puan konusunda her banka iddialı olsa da, müşterilerine sundukları miktarlar birbirinden tamamen farklıdır. Bu doğrultuda, bankaların sunmuş olduğu kredi kartları ve buna denk olarak verecekleri puan miktarlarını şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Türkiye İş Bankası: Maximum özellikli kredi kartları ile bilinen Türkiye İş Bankası, aidatsız kredi kartlarında 1000 TL’ye kadar yapılacak toplam harcamalarda 20 TL puan vermektedir. Bu miktar, klasik kredi kartlarında ise 1000 TL için 30 TL şeklindedir.
  2. ING Bank: Pegasus kredi kartları ile tanıdığımız ING Bank, müşterilerinin 1000 TL’lik toplam harcamasına 20 TL değerinde puan sunmaktadır.
  3. Garanti Bankası: Kredi kartı kullanıcılarının en çok araştırdığı Garanti Bankası, Bonus ismini verdiği kredi kartı ile akılda kalıcı olmayı başarmıştır. Banka, müşterilerinin yapacağı 1000 TL’lik harcama için 30 TL değerinde bonus puan
  4. Akbank: Axess özellikli kredi kartlarını sunan Akbank, yapılan her 1000 TL’lik harcama için Free özellikli kredi kartlarında 10 TL, Axess Klasik kredi kartlarında ise 20 TL değerinde puan vermektedir.
  5. QNB Finansbank: Cardfinans ismindeki kredi kartlarını sunan QNB Finansbank, FixCard dışındaki tüm kredi kartlarında 1000 TL’lik harcama için 20 TL değerinde puan sunmaktadır.
  6. Yapı Kredi Bankası: World kredi kartlarını geliştiren Yapı Kredi Bankası, üye işyeri konusunda birçok bankanın üzerinde bulunmaktadır. Kredi kartı kullanıcılarına yapacakları harcamalarda verecekleri puanlara baktığımızda ise 1000 TL için 25 TL’lik bir tutardan söz edebiliriz.

Kredi Kartından Fazla Bonus Puan Nasıl Kazanılır?

Bankaların sunduğu bonus puan miktarları yukarıdaki gibidir. Ancak, burada seçim yaparken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir konu vardır. Bankaların sunduğu bu puanlar, yalnızca üye iş yerlerinden yapacağınız harcamaları kapsamaktadır. Bundan dolayı, seçtiğiniz kredi kartı ile belirtilen puanları kazanmak için, alışveriş yapılan kurumların doğru seçilmesi gerekmektedir. Buna ek olarak, daha fazla kredi kartı puanı kazanmak istiyorsanız, kesinlikle bankanın geliştirdiği kampanyaları takip etmelisiniz. Bankaların geliştirmiş olduğu bu kampanyalarda, belirtilen firmalarda ya da sektörlerde harcama yaptığınızda, 1000 TL’lik harcamadan kazanacağınız puanı 100 TL ya da 200 TL’lik harcamada kazanabilirsiniz. Ayrıca, bu kampanyalarda ödemeler için de ekstra puan kazanabilirsiniz. Bankaların kampanyalarından haberdar olmak için ise, mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığını daha sık kullanmalısınız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin