Ana sayfa Banka Haber En Avantajlı Kredi Kartı Kullanma Kılavuzu

En Avantajlı Kredi Kartı Kullanma Kılavuzu

0
En Avantajlı Kredi Kartı Kullanma Kılavuzu
7 Adımda Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi

Kredi kartları bugün ülkemizin ve dünyanın en temel gerçeklerinden birisidir. Ülkemizde kişi başına neredeyse 2 kredi kartı düşmektedir. Her bankanın birden fazla kredi kartı sunduğu kredi kartı piyasasında müşterilerin gelirleri ve ödeme düzenlerine göre kredi kartı limitleri belirlenmiştir. Kredi kartı bu kadar reel olarak hayatımızda ve kabul edeceğiniz bir ekonomik yaşam tarzı ise bazı püf noktaları uygulayarak en avantajlı şekilde kredi kartını kullanabilir ve harcadıkça daha çok kazanç ve avantaj elde edebilirsiniz.

1* Tüm kamu, özel ve katılım bankaları kredi kartlarına 1000 TL lik alışverişleriniz sonrası 1 TL ile 20 TL arasında değeri olan puanlar eklemekte ve bu puanları dilediğiniz zaman 200.000’ i aşkın işyerinde kullanma fırsatı vermektedir.

2* Bazı sanal pazarlar, alış veriş siteleri, bilet, fatura ve online ödeme sitelerinde yapacağınız ödemelerde % 3 – % 30’ a varan oranlarda puanları kredi kartınıza eklemektedirler.

3* Kredi kartı kullanırken alacağınız ürünün fiyatına göre peşin fiyatına alış seçeneklerinden 3- 12 ay arası dilediğiniz miktarlarda taksitlendirme yaparak ürünün maliyetini aylara ve bir yıla yayabilirsiniz.

4* Kredi kartı ile nakit ihtiyacınızı kısa vadeli seçeneklerle telafi edebilirsiniz. Düşük faiz oranı ile kredi kartınızdan nakit avans çekebilir ve ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

5* İhtiyaç duydurunuz bir elektronik ev eşyası veya kullanacağınız bir ürünü alışveriş sitelerinden araştırarak en uygun fiyata bulabilir, sipariş vererek kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Bu online alışveriş sizlere hem ürün üzerinden indirim kazanma hem de kartınıza puan yükleme avantajını sunmaktadır.

6* Kredi kartınızla otomatik ödeme talimatı vererek para puanlar kazanabilirsiniz. Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların çoğu kredi kartı ile otomatik ödeme talimatına 10 TL kadar puan eklemektedir. Bu 5 adet farklı faturanızın otomatik ödeme talimatı ile bir defaya mahsus sizlere 50 TL puan kazandıracaktır.

7* Kredi kartı kullanımınızı teşvik etmek isteyen bankaları bazı kısa süreli kampanyalar ile kredi kartınıza puanlar yüklemektedir. Örneğin 7 gün içinde 100 ve üzeri alışverişleriniz için 20 TL puan veya 5 adet 100 TL alışverişleriniz için 10 TL para puan şeklinde puanlar eklenmekte ve bu puanların verilen tarihlerde kullanılması sizlere avantaj olarak sunulmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin