Kapalı

Emlak Vergisini Kredi Kartı İle Ödeme

Emlak borcu; mesken, iş yeri, arsa ve arazileri için devlete her yıl verilen vergi olarak tanımlanır. Emlak vergileri, ilgili taşınmazın içinde bulunduğu ve o sınırlara bakan belediyeler tarafından tahsil edilmektedir. Peki, emlak vergi borçları kredi kartlarıyla ödenir mi?

Yasaya göre, gayrimenkul sahipleri her yıl sahip olduğu gayrimenkulleri için vergi vermek zorundadır. Emlak vergi borçları, yılın iki döneminde iki taksit olarak ödenmektedir. İlk taksit ödemeleri yılın 6.ayına kadar iken ikinci taksit ödemeleri Kasım ayında yapılmaktadır.

Emlak vergi borcunu sorgulamak için belediyelerin e-belediye sistemlerini sorgulaması gerekmektedir. Emlak borçlarını, belediyelerin veznelerinde, kredi kartlarıyla tek çekim veya taksitli ödeme şeklinde ödeyebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası World kartları, emlak vergi borçları için 5 taksit ödeme imkânı sunmaktadır.

Dileyen ise belediyelerin online tahsilat servislerini kullanarak da emlak borçlarını belediyelere gitmeden ödeyebilirler.  Yine diğer bir emlak vergisi ödeme şekli ise internet bankacılık sistemleridir. İnternet bankacılık sisteminin Ödemeler bölümünden kredi kartınızı kullanarak emlak vergi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Bankalar yapmış olduğu kampanyalar ile emlak borçlarını taksitlendirme yapmaktadır. Örneğin Garanti Bankası Bonus Kartı kullanarak emlak borçlarını 3 ay taksitle ödeyebilirsiniz.

Yine 3 taksit emlak borcu ödeme imkanı sunan diğer bankalar ise; Akbank, İş Bankası ve Halkbank’tır. Vakıfbank World kart ise 4 taksit ile emlak borcunu ödeme imkanı sunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey sicil numaranızı veya T.C kimlik numaranızı girmeniz yeterli olacaktır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top