Kapalı

Emekliye Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek?

kredi başvurusu yeni

Faizsiz kredi veren bankalar konusunda özellikle emekliler bu kredinin ne zaman verilecek olacağını merak etmektedir. Zira devlet ara sıra faizsiz kredi verilebileceğini medya sayesinde vatandaşlar ile paylaşmaktadır. Ne yazık ki faizsiz kredi almak sanıldığı kadar kolay değildir. Emekliler açısından nakit para oldukça önemlidir bir de devletin vereceği kredinin faizsiz olması onlara çok avantajlı gelecektir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliye faizsiz kredi konusu ülkemizde bulunan her emekli için merakla takip edilenler arasındadır. Haberlerde, gazetelerde kısaca medyada çıkan faizsiz kredi gibi önemli bir gelişme olduğunda emekli iseniz sorduğunuz ilk soru ; bende faizsiz kredi alabilir miyim? EVET Alabilirsiniz. Bunlar arasında emeklilere faizsiz kredi için gerek bankalar gerekse de kosgeb aracılığı ile katılmak mümkün. Esnaf iseniz ve emekli iseniz esnaflık aracılığı ile kosgeb üzerinden hem faizsiz kredi hem de devlet destekli hibe kredilerden yararlanabilirsiniz. Bunun tüm aşamalarında yanınızda kosgeb il müdürlüğü olacaktır.

Esnafa 30 bin faizsiz kredi geçen aylarda gündeme gelmiş neredeyse ülke içinde hizmet veren tüm esnaflara devlet destekli esnaf kredisi verilmiştir. Esnaflar bu sayede bankalardan faizsiz kredi almayı başarmıştır. Üstelik kredi vadesi 2 yıl olmakla beraber ilk yıl geri ödemesiz her 3 ayda bir olacak şekilde taksite bağlanmıştır. Kosgeb bu sayede esnaflara destek olarak, onların büyümelerinde önemli bir pay sahibi olmuştur. Bankalardan ilgili tutar dahilinde kredi çekmek istediğinizde 3 yıl için sizlere faiz ile para sunmakta. Hali ile çekilen parayı geri ödemek istediğinizde cebinizden fazlaca para çıkacak. Ancak kosgeb sayesinde faizsiz kredi almak mümkün.

Emekliler Nasıl Faizsiz Kredi Çekebilir?

Emekli faizsiz kredi normal koşullarda bankalara gidip çekemiyor. Belirli vade süresi dahilinde faiz karşılığında emekli maaşlarına karşılık kredi alabilirler. İhtiyaç kredisi, tüketici kredisi derken ev veya taşıt kredisi de emekliler çekebilir. Tabi bunun için emekli olmak yetmeyebilir, kredi notu düşük olan veya başka bir kredi ödemesi yapan emekliler, 2. bir kredi çekemeyebilir.

Esnafa faizsiz 30 bin kredi için yapılan müracaatlarda şahısların esnaf olması talep edilmiştir. Emekli olup ve meslek hayatını bir büfe veya dükkan açarak sürdüren emekliler, bu krediden yararlanabilir. Var olan bir iş yeriniz olmasa bile, çocuklarınızdan biri de esnaf olarak hizmet veriyor ise faizsiz kredi başvurusunda bulunmak mümkün. Devlet tarafından açıklamalara göre, faizsiz kredi veren bankalar 2018 yılında da olacak. Tavsiyemiz emekli iseniz şimdiden ufak çaplı bir iş yeri açıp, ilgili haberi beklemek olacaktır. Bundan sonra tüm iş sizlerde kalıyor ve kosgeb il müdürlüğünü arayarak, konu hakkında bilgi almak istediğinizi belirterek iletişim kurmanızda fayda var. Bu arada hatırlatmakta fayda olacaktır zira iş yeri ne kadar eski tarihte açılmış ise kosgeb üzerinden faizsiz ve hibe kredilerinden o kadar fazla alacağınızı unutmayın.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top