Kapalı

Emeklilere Fazla Promosyon Veren Bankalar 2017

emekliye promosyon

Mart 2017 tarihinde ilk kez promosyon alacak olan emekliler, en çok merak edilen konulardan biri de emeklilere en fazla promosyon veren bankaların 2017 dahilinde hangileri olduklarını sorgulamakta. Maaş tutarına göre alacağınız emekli promosyonlarında genelde bankalar, emekli promosyon şartları sunabiliyor. Ancak hükumetin devreye girmesi ile beraber hiçbir şart olmadan sadece taşıdığınız bankadan en az 3 yıl kalma kaidesi ile promosyon alabiliyorsunuz.

Emekliler İçin Promosyon Veren Bankalar

2017 Mart ayından itibaren ödemelerine başlanacak emekliler için promosyon ödemelerinde, sürece Kamu Bankalarının yanı sıra Özel Bankalar da katıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nın 16 banka ile protokol sözleşmesi imzaladığı belirtildi. Emekli promosyon ödemesi yapacak bankalar;

Ziraat Bankası Türkiye Ekonomi Bankası Burgan Bank

Türkiye İş Bankası Garanti Bankası QNB Finansbank

Yapı Kredi Bankası Şekerbank Halkbank

ING Bank Fibabank Denizbank

Akbank ICBC Turkey PTT

Vakıfbank

Promosyon Almak İçin Hangi Yollar İzlenecek?

**Emekliler diledikleri banka ile promosyon anlaşması yapabilecekler. Bu durumda seçimlerini en yüksek promosyonu veren bankadan yana kullanabilecekler.

**Bankalar kendilerine gelen emekliler ile bir sözleşme imzalayacaklar. Bu sözleşme 3 yıl geçerli olacak ve 3 yıl boyunca emekli anlaşma yaptığı bankadan maaşını almaya devam edecek.

**Sözleşme yapılan bankaya en az iki fatura otomatik ödeme talimatı verilecek ancak bu işlem için herhangi bir ücret ödenmeyecek. Her ay maaştan otomatik olarak kesilen faturaların ödemesi gerçekleştirilecek.

**Banka ayrıca emekliden bir adet kredili ürün (kredi kartı ya da kredili mevduat hesabı) kullanmasını isteyecek. Ancak bu ürünlerin aktif olarak kullanılma zorunluluğu bulunmuyor. Mevduat hesabı veya kredi kartı hiç dokunulmadan durursa herhangi bir faiz ödemesi yapmak durumunda kalınmıyor.

**Sözleşme yapıldığı takdirde banka, emekliye promosyon ödemesini anında tek seferde peşin olarak gerçekleştirecek.

Promosyon ödemeleri belirlenen fiyatlardan daha az olamayacak.

1000 TL maaş için 300 TL

1000-2000 TL maaş için 375 TL

2000+ maaş için 450 TL

Ancak rekabet gereği isteyen bankalar bu fiyatları diledikleri kadar yükseltebilecek.

Promosyon ödemeleri Mart ayında başlanacak ve en geç Mayıs’ın sonuna kadar tamamlanacak.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top