Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı!

Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı!

0
Emeklilere Faizsiz Kredi İmkanı!

2017 yılı içerisinde çiftçilere ve esnafa sunulan faizsiz kredi imkanı son olarak da emeklilere sunulacak. Verilecek olan isteyene maaşın 3 katına kadar avans şeklinde yada maaşın 10 katına kadar faizsiz kredi şeklinde verileceği belirtildi.

Kimler Bu Fırsattan Faydalanamayacak?

Sosyal güvenlik Kurumu tarafından verilen avans yada bankalardan alınacak olan faizsiz kredi imkanları için bazı özel şartlar isteniyor. Bu şartlar ise şu şekilde;

  • Kredi kartı olan yada bu borçlarını ödeyemeyenler bu fırsatlardan faydalanamayacak.
  • Bankalara borçları olanlar ile kredi skorunun düşük olduğu kişiler de fırsatlardan faydalanamayan kişiler arasında bulunuyor.
  • Son olarak ise bankalar tarafından kara listeye alınanlar ile borçlarından dolayı avukatlık yada icralık olan kişiler de faizsiz emeklilik kredisinden faydalanmayacaklar.

Öncelikle kamu bankalarına götürülecek olan emekliye faizsiz kredi teklifi daha sonra ise özel bankalar ile yapılan görüşme sonrasında sonlandırılabilecek. Maaşlarının 10 katına kadar verilecek olan faizsiz kredi için üst limit 20.000 TL olarak belirleniyor. Kredi taksitler halinde emekli maaşlarından direkt olarak kesilecek. Taksitler otomatik olarak kesileceği için taksitlerde geciktirme gibi bir seçenek sunulmuyor. Bankalar garantiye aldıkları kredi ödemelerini kabul etmeleri halinde kısa süre içerisinde faizsiz kredi imkanı hayata geçecek.

SGK’dan Maaşın 3 Katı Avans Fırsatı

SGK tarafından maaşın 3 katına kadar verilecek olan avans 36 ay vade ile ödenebilecek. Örnek olarak 2.000 TL emekli maaşı alan bir kişi 6.000 TL’ye kadar avans kullanabilecek ve ayda 166,67 TL taksitle toplamda 3 yıl vadeli geri ödeme planı oluşacak. Bankalar ve yapılan anlaşma bir paket halinde yapılacağı için sadece faizsiz kredi değil bunun yanı sıra birçok imkan daha emeklilere gelecek. Verilecek olan imkanlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Faizsiz kredi,
  • Nakit avans,
  • İsteyenlere kredi kartı
  • Ücretsiz bankacılık hizmetleri

Bankalar tarafından emeklilere verilen tüm imkanların PTT üzerinden emekli maaşı alanlara da sunulacağı hükümet tarafından açıklandı. Kamu ve özel bankaların emeklilere halihazırda sunduğu düşük faizli kredi, yüksek faiz oranlı mevduat hesabı ve ücretsiz EFT ile havale büyük oranda emeklilere kolaylık sağlamıştı ancak faizsiz kredi ve avans imkanı ile emeklilerin sosyal yaşamları daha fazla destekleneceği belirtildi.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin