Kapalı

Emekliler İçin En Uygun Kredi Veren Bankalar

bankatik.net

Öncelikle kredi çekecek emeklilere önemli bir hususu hatırlatmak isteriz. Geri ödeme kolaylığı konusunda maaş alınan bankadan kredi kullanılması konusu emekli için daha avantajlı olacaktır. Örneğin, başka bir bankadan kredi çekilmesi demek elden yatırılması ayrı bir eziyet, yine açılacak banka vadesiz hesabı ve ona bağlı kredili mevduat hesabı açılması da muhtemeldir. Yine emekli maaş hesabınız olmadığı için hesap işletim ücreti alacaktır. yada sizden 2 fatura otomatik ödeme talimatı isteyecek,  gibi gibi ekstra masrafların çıkacağı aşikardır.

Emekli maaşı alan kişiler, çoğu zaman bankaların kredi vermek konusunda kolay kolay zorluk çıkartmadığı bir profil olarak görülebilir. Çünkü kredinin ödenmemesi durumunda emekli maaşından düzenli olarak yapılacak tahsilatlar, bankalar için çalışmayan ya da düzenli getirisi olduğu belgelenemeyen kişilerden yapılacak tahsilata göre çok daha kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bu yüzden, geçmiş dönemde kredi geri ödemeleriyle, kredi kartı borçlarıyla veya çek senet icralarıyla alakalı olarak ciddi bir sorun yaşamadıysanız, çok büyük bir ihtimalle istediğiniz miktardaki krediyi bankanızdan alabileceksiniz demektir.

Peki emekliler için en uygun kredi veren bankalar sıralaması yapsak, bunların başında hangi kurumlar yer alırdı? Sizin için hem banka, hem de kredi türü ve faiz oranlarıyla birleştirdiğimiz bir liste hazırladık.

Öncelikle bayram dönemlerinde, pek çok banka faiz oranlarında revizyona gidiyor ve size uygun fırsatlar sağlayarak satışlarını artırmaya çalışıyor. Bu durumdan faydalanabilmek çoğumuz için bir avantajdır diyebiliriz. Denizbank’ın sunmuş olduğu bayram kredisi de bunlardan birisi. Bu kredi %0,99’dan başlayıp, taksit sayısı arttıkça %1,54 ve %1,64’e doğru artan bir faiz oranına sahip. Minimum ve maksimum kredi tutarı ise 1.000-55.000 tl olarak gösterilmiş. Taksitlendirmesi de en az 3, en fazla da 36 ayla sınırlandırılmış durumda.

ING’nin ihtiyaç kredisi ise kişiye özel faiz oranlarıyla bir diğer avantajlı seçenek. Yine 3-36 ay sınırlandırmalı taksitleri bulunan bu seçenek, faiz oranını ise hepsi için %0,99 ile sabit tutmakta. Limitiniz ise minumum 4.000, maksimum 100.000 tl olarak sınırlandırılmış. Yine PTT Emekli Kredisi Nedir, Nasıl Çekilir? başlıklı yazımızda maaşını PTT den alanlara teklifleri görebilirsiniz.

Günlük hayatımızda sık karşılaşmadığımız bankalardan birisi olan Odeabank da emekliler için en uygun kredi veren bankalardan birisi. Düşük faiz oranları dikkat çeken Odeabank, nakit hazır ihtiyaç kredisi adını verdiği paket ile 1.000-25.000 tl arasında, 3 ile 36 ay arasında taksitlendirilebildiği bir fırsat sunmakta. Bu kredinin faiz oranı ise %1,29 olarak belirlenmiş.

Bankaların taksitlerin ödenmesi konusundaki düzenlemesi ise, sizin aylığınızı nasıl aldığınızla ya da ödemeyi hangi şekilde yapmak istediğinizle doğrudan alakalı. Kimi emekliler aylıklarını 30 günde bir alırken, “üç aylık” tabir edilen maaş türüne bağlı olan kişilerin her ay kredi ödemesi zorlu bir durum olabiliyor. Bu yüzden taksitlendirmedeki revizyonu, işlemlerin hepsi tamamlanmadan müşteri temsilcisiyle konuşmanız ve bildirmeniz şart.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorum

  1. Denizbank Karşıyaka Girne şubesinde emekli maaş hesabım var.. Takipli 1500 TL borcum var başka bir bankaya.. Çalıştığım bankamdan kredi istiyorum.. Ancak kredi vermedikleri gibi maaş avans hesabı bile vermiyorlar.. Sonuçta maaşımı bu bankadan alıyorum.. Kredi verilse hem borçlarımı ödemiş olacam hemde huzurlu olacam… Lütfen bu konuya duyarlı olunmasını ve çözüm getirilmesini rica ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum
scroll to top