Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

0
Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar

Son dönemlerde kişilerin farklı ihtiyaçları için farkı acil nakit ihtiyaçları ortaya çıkmıştır. Bu nedenle bankalarda kişilere uygun kredi seçenekleri için farklı kredi paketi seçeneklerini kullanıcılara sunmuşlardır. Son zamanlarda yaygınlaşan kredi kullanımı bankaların uygun kredi olanaklarından kaynaklanmaktadır. Bu durum kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında bankaları ilk seçenek olarak görmelerini sağlamıştır.

Bankaların kişilerin ihtiyacı olan kredi miktarlarına uygun faiz ve uygun vade fırsatı sağlamaları kredi kullanımlarını daha da yaygınlaştırmıştır. Kişiler bireysel ihtiyaçlarında veya ticari ihtiyaçlarında oluşan nakit ihtiyaçlarını bankalardan kredi alarak karşılamaktadırlar. Kişilerin banklardan kredi kullanma ihtiyaçların da bireysel ihtiyaç kredileri, konut kredileri, araç krediler ve daha birçok ihtiyaç bulunmaktadır.

Son zamanlarda gündeme gelen konusu ise birikmiş prim borcu olan kişilerin biriken prim taksitlerini yatırdıktan sonra emekli olabilmeleri konusudur. Durum böyle olunca kişilerin kredi kullanmaları için bir ihtiyaç daha ortaya çıkmıştır. Bunun sonucunda emekli olmak için kredi veren bankalar kişilerce merak edilen bankalar olmuştur.  Emeklilikte yaş problemi olmayan kişiler prim birikmiş prim borçlarını tek seferde kapatabilmek adına banka kredilerine yönelmişlerdir.

Kişilerin emekli olabilmeleri için çıkan yasa gereğince biriken prim borçlarının toplamını ödemeleri gerekmektedir. Bu durumda kişilerin acil nakit ihtiyaçlarına neden olmuştur. Ancak bu durumdan faydalanacak olan kişilerin primlerini ödedikten sonra yaş nedeni ile emeklilikleri ertelenecekse kredi alarak prim borcunun tamamını kapatması tavsiye edilen bir durum değildir.

Çünkü hem emekli olamayacak hem de kredi borcu altına girmiş olacaktır. Emekli olmak için kredi veren bankalar kişilerin acil nakit ihtiyaçlarında kişilere kredi imkânı sağlayan banklardan çoğu yine emeklilik içinde kredi imkânı sunmaktadır. Birçok özel girişim bankası ve devlete bağlı olan banka bu seçenek için kredi imkânı sunmaktadır. Bu hususta hem bankaların dikkat ettiği hem de sizin dikkate etmeniz gereken konu prim borçlarını ödediğinizde emekli olabilecek yaş sınırında olup olmadığınızdır.

Kredi sağlayan bankalardan bazılar; Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıf Bank şeklinde sayılabilir. Krediniz onaylandığında prim borcu banka tarafından otomatik olarak ödenir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin