Kapalı

Emekli Maaşı İçin En iyi Banka

Yaş sınırını, çalışma gününü ve elbette ki sigorta primlerini doldurarak iş hayatını sonlandıran kişiler, devlet nezdinde emekli maaşı almaya ve emeklilik haklarının tümünden (toplu taşıma, konut alımı, sağlık hakları gibi) yasalarına uygun bir şekilde faydalanmaya hak kazanmaktadırlar.

Emekli maaşı, kişinin çalışma ve prim ödeme koşullarına bağlı olarak belirlense de, kimi bankalar bu konuda fazladan avantaj sağlayabiliyor ve böylece emeklilerin kazandıkları miktar biraz daha fazla olabiliyor. Buna promosyon adı veriliyor. Tıpkı sözleşmeli ve kadrolu çalışanların işyerleri bankalarla nasıl anlaşmalar yaparak promosyon hakkı sunuyorlarsa, emeklilerin adına yapılan görüşmelerle de benzer haklar alınabiliyor. Bir diğer ihtimal de, bankaların emeklilerin maaşlarını kendi bankalarında tutmaları adına yaptığı bazı fırsat kampanyaları olarak sıralanabilir.

Diğer avantajlar ise hesap işletim giderlerinin emeklilerden alınmaması ve özel kredi kartları. Bu sayede 6 ayda ya da yılda bir kere alınan giderlerden muaf oluyorsunuz. Yine kredi kartları da emeklilerin ihtiyaçlarına göre yapılandırılabiliyor. Bunun içinde de kart ücreti muafiyeti bulunabiliyor.

En iyi promosyon ve kampanya haklarından faydalanmak için ise kuşkusuz biraz araştırma yapmak gerekiyor. Ancak biz sizin için ufak bir derleme yaptık ve emekli maaşı için en iyi bankanın hangisi olabileceğine yönelik çeşitli öneriler sıraladık.

Ziraat Bankası: en önemli özelliği her yerde olmasıdır küçük ilçelerde dahi şubesi bulunduğundan ulaşımı daha kolay olmasından emeklilerin en sık kullandığı kurumlardan birisi. Milyonlarca emeklinin maaş çekmek için faydalandığı Ziraat Bankası, bünyesindeki iştirakler arasında bulunan Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat Sigorta, Ziraat Yatırım gibi şirketlerin hizmetlerinde fazladan avantaj elde edebiliyor. Bu avantajlar ise doğrudan şubeler ve müşteri temsilcileri inisiyatifiyle geliştirilebildiği gibi, banka tarafından da doğrudan duyurulabiliyor.

Denizbank: Yatırılan paranın değerini koruması adına yüksek faiz oranları belirleyen Denizbank, bunun yanı sıra taşıt ve konut kredisi çekmek isteyen emekliler için de özel faiz oranları sunuyor. Böylece toplamda ödenen faiz miktarı daha da düşürülerek paranızın cebinizde kalması sağlanıyor.

Yine bazı iş yerleriyle yapılan anlaşmalar da Denizbank’la çalışan müşterilerin fatura ödemelerinde (elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi) indirimler sağlanabiliyor. Bu indirimler dönemsel olarak değişiyor. Son olarak ise çeşitli harcamalarda indirim sunulabiliyor. Evinizin camı kırıldığında, kapıda kaldığınızda, su veya elektrik tesisatınız arızalandığında da özel hizmetler Denizbank sayesinde daha hızlı ve ekonomik olabiliyor.

İş Bankası: hem emekli maaşlarını kendisinden alan, hem de İş Bankası’na ait bir kredi kartı kullanan kişilere kurum 50 tl’lik bir hoşgeldin puanı hediye ediyor. Bu puan çeşitli alışveriş merkezlerinde neredeyse nakit para gibi kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra, en az bir fatura talimatı verdiyseniz, aylık puanınız 1/5 oranında artıyor ve yaptığınız harcamalardaki masraflarınıza katkı sunuyor. Son olarak ise, kredi kartı, banka hesabı ve ek kartlardan işletim ücreti alınmadığını söyleyebiliriz.

Yapı Kredi: eğer emekli maaşınızı 3 sene boyunca Yapı Kredi’den almayı taahhüt ederseniz 300 tl’lik Worldpuan ve Medline Sağlık Hizmeti kazanabiliyorsunuz. Hesap işletim ücreti ve kimi ücretli hizmetlerden de muaf oluyorsunuz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top