Ana sayfa Banka Haber Ek Kart Nedir, Nasıl Çıkarılır?

Ek Kart Nedir, Nasıl Çıkarılır?

3
Ek Kart Nedir, Nasıl Çıkarılır?

Bilindiği gibi kredi kartları, hayatımızı kolaylaştıran en temel unsurlardandır. Bizlere sağlamış olduğu taksitli satış avantajı, nakit taşımama gibi kolaylıkları nedeniyle günümüzde on milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Bittabi bu kredi kartının menfi bir yanı da bulunmaktadır. Yalnız bilinçli ve kontrollü bir şekilde kullanıldığı zaman iyi bir araç olduğu da yadsınamaz bir gerçektir.

Kredi kartlarının varlığının dışında, bir ek kart denilen bu asıl karta bağlı kredi kartları bulunmaktadır. Ek kart, kısaca asıl kartın yakınlarına çıkartılabilen ve kredi limiti de asıl kart dâhilinde olan farklı bir uygulamadır. Genellikle asıl kart sahibinin eşi ya da çocukları için çıkartılmaktadır.

Bankalar, ek kart çıkartılacak olan bireyin on sekiz yaşından büyük olmasını şart koşmaktadır. Ancak on altı yaş ile on sekiz yaş arasındaki bireyler de, ailelerinin rızasını alan bir muvafakatname ile bu tür kartlara sahip olabilmektedirler. Peki, bu tür ek kartlar nasıl çıkarılmaktadır? Bunun birkaç farklı yöntemi vardır. Fakat en kolay yöntemi şüphesiz ki internet üzerinden başvurulmasıdır. Asıl kart sahibinin eğer internet bankacılığı bulunmaktaysa, tekrar kişisel bilgilerini girmeye gerek kalmadan bu mecradan ek kart başvurusu yapabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus da, bankaların çoğu ek kart başvuru sayısını sınırlamıştır. Bu sınırın genel olarak 10 olduğu hatırdan çıkarılmamalıdır.

Ek karta başvurulabilecek bir diğer mecrada bankanızın telefon bankacılığıdır. Telefon bankacılığı şifreniz ile, bankanın çağrı merkezini arayarak kolayca bir ek kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Klasik olan bir yöntem ise, banka şubenize giderek ek kart başvuru formunu doldurmanızdır. Bu yöntem, en sağlıklı olanı olsa da, bireylere zzaman kaybettirdiğinden ötürü çok sık tercih edilen bir yöntem değildir. Ek kartların bir diğer özelliği ise, ödeme yöntemlerinin asıl karttan bağımsız olarak hesaplanmasıdır. Yani ödemeler asıl karta değil, çıkartılmış olan ek kart aracılığıyla yapılmalıdır. Çünkü bu kartın da kendisine ait kart numarası, CVV kodu ve son kullanma tarihi olacaktır.

Ek kartların genellikle farklı şehirde okuyan üniversite öğrencileri tarafından kullanıldığını da belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu şekilde, ek kartların ülkemizde oldukça sık tercih edildiği bir başka gerçektir.

3 Yorum

 1. SİGORTASIZ ÇALIŞAN, GEÇMİŞTE BANKALARLA SIKINTI YAŞAMIŞ YADA BİRDEN FAZLA KREDİSİ OLUPTA BUNLARI BİRYERDE TOPLAMAK İSTEYENLERE KREDİ KULLANDIRIYORUZ. BİZE 0535 302 26 49 ULAŞABİLİRSİNİZ. HAYIRLI GÜNLER DİLERİZ..

 2. KESIN COZUMLER
  1..puanı, skoru düşük olanlara kredi cekilir,
  2..özel sektöre abartmamak kaydıyla kredi cekilir,
  3..ev,ticari.konut kredilerine %90nına kadar kredi cekilir,,
  4,,emekliye maaşı kadar kredi cekilir,,
  not:kimse kimsenin hayalleriyle umuduyla oynamaya hakkı yok
  yok ben bunu yaparım şunu yaparım gel kredin hazır insanlarla dalga gecmeyin
  düşmez kalkmaz bir allahtır,,
  kardeşim benim prensibimde olur veya olmaz,,
  dikkat:önden para talep edenlerden uzak durun,,
  telefona cevap vermiyorsa kesinlikle sahtekar haysiyetsiz afedersin şerefsizin tekidir bunlar,,
  son olarak takibe, avukatlık,icralık olupta ben kredi cıkartıyorum diyen adamlardan uzak durun
  cünkü öyle birşey yok,,
  saygılar sevgiler
  vaktinizi ayırıp okudugunuz için teşekürler,, 505 105 96xx

 3. Boyle birsey mumkun olmuyor ben kartlarim kapatmak icin krediye başvurdum olmadı imkansiz sizin dediginiz

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin