Ana sayfa Banka Haber Ecilc Hisse Yorumları Teknik Analiz 2017

Ecilc Hisse Yorumları Teknik Analiz 2017

0
Ecilc Hisse Yorumları Teknik Analiz 2017
ecilc teknik analiz 2017

Eczacıbaşı hissesi olan ECİLC, 2017 hisse teknik analizi ve yorumları konusunda bugün yatırım köşemizde ele aldık hisseyi. Söz konusu ecilc, tarihi zirvesi ile 5,08 de 5 haziran 2017 de fark edildi. Geçmişine bakıldığında ise hissenin düzenli bir yapıya sahip olduğunu fark ediyoruz. Zaten borsadan para kazananların çoğu bu gibi düzenli hisselerden alım yapmakta. Bununla beraber Ecilc, son 1 yıllık grafiklerde düzenli yapısını ivme ile arttırma amacında.

Ecilc Teknik Analizi 2017

Tarihi zirvesi ile ecilc 5,08 ile düzeltme sinyallerini vermiş gibi. Zira ilgili tarihten bu yana 8 haziran 2017 işlemleri baz alındığında 4,38 seviyelerine kadar geriledi. Hali ile destek noktası şuan için 4,35 olarak belirlemek mümkün! Borsa (bist) eğer ki olumsuz senaryolara maruz kalırsa bir alt destek noktası olan 4,07 önemle takip edilmelidir. Alıcı ve satıcılara bakıldığında ise ülkenin önemli satın alma kurumlarının üzerinde olduğu görülüyor. Bu alımlar trend halinde devam ederse ana destek noktası olan 4,35 daha da önemli kılacaktır hisseyi.

ecilc teknik analiz 2017 - Ecilc Hisse Yorumları Teknik Analiz 2017
ecilc teknik analiz 2017

Ecilc Hisse Yorumları 2017

Eczacıbaşı ilaç firması incelendiğinde ülkemiz için oldukça önemli ilaç sanayisi şirketlerinden bir tanesidir. Hem temettü ödemeleri hem de yatırımcının yanında olması dikkat çekici. ECILC 08.05.2017’de hisse başına net 0,425 TL temettü ödeme kararı aldığını unutmadan da yazalım. Ödemeler geçen ay yapılmıştı yatırımcı hesaplarına. Orta ve uzun vadeli formasyon hedeflerinin hedef noktalara göre şekilleneceğini söylemek mümkün.

Her hissede olduğu gibi ecilc için de yorumlarımızı yazarken yatırımcıların dikkat etmesi gereken nokta sabırlı ve vadeli çalışmalarını öneriyoruz. Bir şirket yerine tüm sermaye ile girmeyiniz ve her şirketin (hissenin) yüzdelik dilimler ile girilmesi önerilir. Borsadan para kazanmak isteyenler temettü verime çok önem vermeli ve aldığınız her hissenin bir koyun olarak görmeli ve bu koyunlarında doğuracağı kuzuları (temettü) bir tatlı niyetine yemelerini unutmayınız. Kapanışı bir girişimci olarak şu sözlerimiz ile kapatalım:

  • Bir işte yürümek isteyen bireyler düşe kala yüremeyi öğrenmeli yani hata yaptığı yerleri öğrenerek bir daha hata yapmamayı amaç edinmeli ki başarılı bir yol kat etsin.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin