Kapalı

Dolar Euro Kaç TL? Dolar Kuru En Son Ne Kadar Oldu?

Dolar / TL, ABD tarım dişi istihdam verisinin ardından 5,45 civarında alıcı buluyor. Euro/ TL de 6,12 civarında işlem görüyor.

Avrupa merkez bankasının dün beklentiler doğrultusunda faizlerde değişikliğe gitmemesine karşılık, yeni varlık alım programının Eylül’de başlayacağını ve mart 2021’de sona ereceğini açıklaması üzerine Euro hızlı bir şekilde değer kaybetti.

Dolar endeksi ise dün yaklaşık 3 ayın zirvesi olan 97,7 seviyesine çıkmasının ardından şu saatlerde 97,5 seviyesinde bulunuyor.

oo 1024x578 - Dolar Euro Kaç TL? Dolar Kuru En Son Ne Kadar Oldu?

ABD’de Tarım Dışı İstihdam 17 Ayın En Düşük Artışını Kaydetti

ABD’de tarım dışı istihdam 17 ayın en düşük artışını kaydederek, ekonominin yavaşladığı sinyalini verdi. Bugün açıklanan veriye göre tarım dışı istihdam şubat ayında sadece 20 bin arttı, bu artış 2017 Eylül’ünden beri en düşük artış olarak kaydedildi. İşsizlik oranı %4’ten %3.8’e geriledi.

Teknik açıdan dolar / TL’de 5,50’nin önemli direnç konumunda bulunduğunu ifade eden analistler, bu seviyenin üzerinde kapanışlar olması durumunda 5,30’un gündeme gelebileceğini kaydetti.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top