Ana sayfa Banka Haber Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2017

Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2017

0
Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2017
doğum borçlanması

Doğum borçlanması dahilinde bankalardan 2017 yılı dahilinde ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Uygun faiz oranları ile bankalar, doğum borçlanması kredisi sunmakta. Tabi bunlar için belirli şartların olduğunu belirtelim.

Doğum Borçlanması Kredisi Veren Bankalar 2017

Torba yasasının geçmesi ile birlikte bir çok şey hayatımıza girdi. Bunlardan bir tanesi de torba yasası ile birlikte SSK ve Ziraat Bankası aralarında gerçekleşen anlaşma çerçevesinde doğum borçlanma miktarınız kadar kredi alma imkanınız bulunmaktadır. Doğum borçlandırma kredisi alabilmeniz için borçlandırma bedelini gösteren evrak ve durumunuzu anlatan bir dilekçe ile kolay bir şekilde başvurabilirsiniz. Bu kredi de diğer krediler gibi çok fazla incelenmemekte olup çoğu kişinin kredisi %90 oranında onaylanmaktadır.

Doğum borçlanması kredisi veren başka bankalar şu an için bulunmamakta olup diğer bankalara normal ihtiyaç kredisi olarak başvuru yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ile Ziraat Bankasının vermiş olduğu kredinin faiz oranlarını karşılaştırabilir hangisi size daha cazip geliyorsa o banka üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz.

Doğum borçlanması yapabilmeniz için belli başlı bir kaç aşamayı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi ise çalışan kişi doğum yapman önce 3 hafta boyunca çalışması gerekmektedir. Sigortalı bir çalışan dinlenme süreleri birlikte en fazla 2 sene boyunca borçlanabileceklerdir. Doğum borçlandırması için doğum yapmadan öncede SSK lı bir işte çalışmaları gerekmektedir. Doğumdan sonra ise yine aynı şekilde prim ödeme zorunluluğu vardır.

Borçlandırma yapmak SGK başvurmanız gerekmekte olup gerekli evrakları tamamladıktan sonra burada hesaplama yaptırabilirsiniz. Emekliliğinize bir yatırım veya erken emekli olma gibi  doğum borçlanması çok büyük avantajlar sağlamaktadır.

Yukarıdaki işlemleri hızlıca yaparak, doğum borçlanması ile kolayca yapabilir ve mevcut durum sayesinde kredi başvurunuz onaylanabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin