Ana sayfa Banka Haber Doaş Hissesi Ne Olur 2017

Doaş Hissesi Ne Olur 2017

0
Doaş Hissesi Ne Olur 2017
doaş hisse analizi

Doaş, bundan tam bir yıl önce hisse üzerinde dünya genelinde bir olumsuz haberin yapılmasından dolayı bir türlü toparlanamadı. Doaş hissesi ne olur 2017 sorusu hem ülkenin hem de dünya genelinde merak konusu olan hisselerin başında geliyor. Ancak öncesinde hissenin neden olumsuz haberlere maruz bırakıldığını açıklayarak, geçmişe dönelim.

Doaş – Doğuş otomotiv bilindiği üzere Alman otomotiv devi Volkswagen’nin Türkiye’deki en büyük distribütörüdür. Yani alman markası Volkswagen’in Türkiyedeki satış temsilcisi denilebilir. Geçen yıl bir rapor yayınlanmış ve emisyon skandalı ile alman şirket tüm dünya ülkelerinden ağır para cezaları ile karşı karşıya kalacağı belirtilmişti. Bu haberin ardından firmanın dünya ülkelerinde bulunan distribütör şirketleri %20 üzeri kayıplar yaşadı. Ülkemizdeki distribütörü olan DOAŞ ise o zamanlar 15 TL civarından 8.70 lere kadar düşmüştü. Ancak toparlanma sonrasında şuna DOAŞ hissesi 9 larda seyrediyor. (20.03.2017)

Aşağıdaki grafikte nasıl düştüğünü görebilirsiniz:

doas hisse analizi - Doaş Hissesi Ne Olur 2017
doaş hisse analizi

Doaş Kısa – Orta Vadeli Görünüm

Hissenin ülkemizde önemli bir konuma sahip olduğunu belirtelim. Ek olarak neredeyse her yıl temettü vermesi de cabası. Şimdi teknik analizlere girdiğimizde ise hissenin en az 9 üzerinde kalması gerekiyor. Eğer bu hisse o fiyat üzerinde kalırsa ana hedef rakamlarınız 9.52 ile 9.91 seviyesi olması gerekiyor. Bugünlerde ise DOAŞ öncü indikatör yeşil görünümüne çevrilmiş durumunda.

doas hisse analizi2 - Doaş Hissesi Ne Olur 2017
doaş hisse analizi 2017

Göründüğü üzere hisse oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. Ancak bu olumsuz haber olmasa idi o fiyatlardan aşağı gelmesi oldukça zor idi. Ek olarak bilmeniz gerekenler arasında ABD ve Almanya gibi ülkelerin emisyon konusunda vereceği ceza tutarı+geri çekilen araç sayısı ve ilgili haberlerin de takip edilmesinde fayda olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin