Kapalı

Dijital Deniz Nedir?

Bankacılık hizmetlerinde çıtayı iyice yükselten bankalar, şubesiz bankacılık sistemini geliştirerek, bir banka şubesinde yapılacak tüm banka ürünleri ve bankacılık hizmetlerini dijital ortamlarda sunarak müşterilerine hizmet etmeye başladılar. Bu şubesiz bankacılığa son örnek ise Denizbank’ın ürünü olan Dijital Deniz’dir.

Dijital Deniz, banka şubelerine gitmeden bankalarda yapılacak olan kredi başvurusu, kredi kart başvurusu, vadeli, vadesiz, yatırım hesapları açma, otomatik ödeme talimatları verme, başka bankalara ait kredi kartlarını ödeme gibi bir çok hizmeti dijital ortamda yapma imkanı vermektedir.

Dijital Deniz sayesinde başvuracağınız kredi başvuruları sonrası Denizbank çalışanları müşterisini adresinde ziyaret ederek gerekli imzaları ve belgeleri alıp, aynı gün kredinizi hesabınıza yatırmaktadır. Dijital Deniz’in diğer bir hizmeti ise FastPay uygulamasıdır. Akılı cep telefonlarına indirilen mobil cüzdan uygulama sayesinde ATM’lere 7/24 saat ücretsiz para gönderimi, cep telefonlarına para transferleri, internet alışverişlerinde şifre kullanmadan alışveriş imkanı sağlamaktadır.

Yine FastPay uygulamasına ekleyeceğiniz başka bankalara ait kredi kart numaralarına kredi kart borç ödemesini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Dijital Deniz’in diğer bir uygulaması ise Twitter üzerinden kredi başvurusu dur. Evrak, kefil ve dosya masrafının olmadığı kredi başvurusunda T.C kimlik numarası cep telefonunu girmek kaydıyla kredi talebiniz alınmaktadır. Sosyal Medya Bankacılığı adı verilen sistemde kredi talebi onaylanırsa o gün içerisinde hesaba aktarılmaktadır.

Dijital Deniz hizmetleri kapsamında diğer bir hizmet ise mobil bankacılık sistemidir. Akıllı telefonlar indirilen Deniz Bank mobil bankacılık sistemi sayesinde havale, EFT işlemleri yapılırken altın, döviz, hisse senedi fonları satın alabilir, varlıklarını görüntüleyebilir, kredi kart borç ödeme ve başvurusunda bulunulabilir.

Dijital Deniz uygulaması ile tüm hesap varlıklarınızın son hareket dökümünü bilgisayara indirilebilmekte ve ücret alınmamaktadır. Dijital Deniz uygulaması ile saat 17:00’ye kadar EFT yapabilirsiniz. Saat 17:00’den sonra verilen EFT talimatları bir sonraki iş günü gerçekleşmektedir.

Deniz Dijital üzerinden yapacağınız kredi başvurularında Denizbank müşteri olmanıza gerek kalmadan da hizmet verilmektedir. Denizbank müşterisiyeniz uygun faiz oranlarından yararlanabiliyorsunuz. Son olarak da Dijital Deniz uygulaması sadece gerçek kişilere hizmet verip, kurumsal müşterilere hizmet vermemektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top