Kapalı

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Kurtaran hesap, Denizbank tarafından müşterilerine yönelik sağlamış olduğu acil ihtiyaçlara yönelik  7 gün 24 saat nakit ihtiyaçlarını karşılayan ve 12 ay vadeye kadar kredi kullandıran bir hesaptır. Kurtaran hesap sahibi olmak için öncelikle Denizbank ta hesabınızın olması gerekir veya aşağıda bulunan kanallar aracılığı ile başvuru yapmanız akabinde herhangi bir denizbank şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir.

Denizbank ta hesabınız var ise anında açılması mümkün olmaktadır.

Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurunuzu DenizBank şubelerinden yapabilirsiniz

SMS ile Başvurabilirsiniz

Cep telefonunuzdan KURTARAN yazıp boşluk bırakarak “T.C. kimlik numaranızı” 3280’e SMS mesajı gönderebilirsiniz

Cep telefonunuza başvuru sonucunuz 5 dakika içerisinde gönderilir. Başvurunuz olumlu ise size özel tanımlanabilecek kurtaran hesap limitiniz cep telefonunuza sms mesajı olarak gönderilir.

Bundan sonra tek yapmanız gereken size en yakın DenizBank Şubesine nüfus cüzdanı ile birlikte yerleşim belgeniz veya resmi faturanızla başvurmanız.

Kurtaran hesabın sağladığı avantajlar ise;

Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Kurtaran Hesap limitiniz dahilinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz taksitli kullanım seçeneği ile kullanacağınız tutarı 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Bir nevi kredi kartı gibi kullanılır, ancak faiz oranları kredi kartına göre oldukça düşüktür, nakit avans vb ücretleri yoktur, kullanıldığında faiz işlemeye başlar ve örnek 2 gün sonra yatırmanız halinde faiz işlemez yani kullandığınız kadar ödersiniz.

Kurtaran Hesabınızın bağlı olduğu Vadesiz Hesap’tan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödemeleriniz gecikmeye girmeden zamanında yapılır. Örnek olarak vadesiz hesabınızda paranız kalmadı otomatik ödeme talimatı verilmiş her türlü faturanız hesabınızda para olmasa dahi kurtaran hesap limitleri dahilinde faturalanız ödenecektir, hatta talimatınız olmasa bile etm veya internet bankacılığı kanallarından fatura ödemeleriniz yapabilirsiniz.

Kurtaran Hesabınızı DenizBank Banka kartınız varsa Electron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Yine hesabınızda para bulunmasa dahi kredi kartı şeklinde ödemelerinizi yapmanız mümkün olmaktadır,

Kurtaran Hesabınıza sadece kullandığınız gün kadar faiz işler. Kullanılmadığında herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Yukarda da belirttiğimiz üzere kredi kartından nakit avans kullanmak oldukça maliyetli olmakta ve kredi notuna olumsuz etki bırakmaktadır, bu nedenle kurtaran hesap avantajlı görünmektedir. Örnek kredi kartından 1.000 TL nakit avans kullanmanız halinde 30-50 TL arası nakit avans masrafı +faiz ödenirken, kurtaran hesaptan kullanılan paradan sadece faiz tahakkuk eder yani en az %40 kar söz konusu olmaktadır.

Ayrıca tüm bankalarında ek hesap türeve hizmetleri bulunmaktadır, maaş aldığınız veya çalıştığınız bankaya başvurmanız halinde benzer bir hizmeti alabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorumlar

 1. Arkadaslar ben yaklasik 700 kadar cektim kurtaran hesaptan ne kadar faiz isler ve bu paralari ayri ayri cektim faiz ozaman degisirmi

  1. Ayrı ayrı işler ilk gün 400 tl çektiniz 400 işler, ertesi gün 300 eder 700 tl bir aylık faiz 13 lira olur toplamda.

  1. Kurtaran hesap borcu ay sonu itibarı ile faiz hesaplaması yapılır ve ayın 15 -16 gibi son ödemesi vardır. Kredi borcu ise farklıdır. Kurtaran hesabınıza yanı vadesiz banka hesabınıza para yatırdığınızda kurtaran hesap ödenmiş olur o ay tahakkuk eden faiz kesilir ve siz kalanı tekrar çekebilirsiniz.
   Bir örnekle açıklayalım. Şimdi 500 tl kurtaran hesabınız var ve hepsini kullandınız. Yine aylık ödemeli 400 tl de kredi taksidiniz var. Siz denizbank hesabınıza 550 tl para yatırdınız. Yatırılan para direk olarak kırtaran hesabınızı sıfırlar ve 500 tl ye yaklaşık 13 tl faizi keser o dönem için kurtaran hesabınızı ödemiz olursunuz. Bireysel kredi vadesi geldiğinde de 400 tl yi oradan keser ve size kırtaran hesapta 135 tl gibi halen kullanabileceğiniz bir para olur.
   Yani dolu bir bardak gibi bakmak lazım kullanırsınız ancak kullandıkça bardağı doldurmanız halinde devamli kullanmanız mümkün. Ek hesaplar parayı kullan uerine koy sonra tekrar al mantığı ile çalışır.

 2. Kurtaran hesabımdan 1000 Tl kredi çeksem ve bunu 3 ay vade yapsam. 3 ay sonra ödeyeceğim miktar yaklaşık ne kadar olur?

 3. Merhaba, denizbanktan kredi kartı başvurusu yaptım onaylandı. Yanında da kredili paracard geldi. Ve limiti 400 tl. Şimdi ben bunu normal kredi kartı gibi kullanıp (nakit,pos,taksitli alışveriş) ay sonunda da harcadığım miktarın ödemesini yapacağım doğru mudur?

  1. Aynen öyle aynı zamanda, nakit çekimlerde nakit çekim ücretide alınmaz, nakit para çekme durumunda kredi kartı yerine buradan çekmeniz daha mantıklı bildiğimiz ek hesap mantığı ile çalışır. 400 kullandınız, tekrar yatırılınca faiz keser ve tekrar kullanıma açılır.

   1. peki bunda limit var mı? Yani şu an 400 var ama ben nakit tutmamak için oraya kendim artı para ekleyip kullanabiliyor muyum?

    1. Aynen oraya para yatırırsanız kullanabilir alışveriş yapabilisiniz ancak taksitli alışveriş imkanı sunmaz, onun için kredi kartını kullanmanız gerekir.

     1. Ne kadar hızlı ve tatmin edici cevaplar 🙂 Çok teşekkür ederim..

     2. Biz teşekkür ederiz. Tekrar sitemizi ziyaretinizi bekleriz

 4. 750 tl limitim vardi benim hepsini 2 3 kerede cektim herhangi bit taksit isteğimde bulunmadan simdi ben bu borcu taksite boldurebilirmiyim

  1. Taksit banka ile görüşmeniz gerekir ancak aylık hesabınıza faiz tutarından fazla para girişi olursa sorun olmaz. Örneğin her ay 150-200 tl para girişi yapılırsa gecikme durumuda olmaz hatta faizden kalan tutarı tekrar kullanablirisiniz

   1. Normal hesabima her ay 588 tl yatiyor ben bu 750tl borcunu taksite boldurebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top