Kapalı

Denizbank Kredi Dosya Masrafı İadesi Nasıl Alınır?

denizbank dosya masrafı

Kredi başvurusu onaylanan bireyler, şubeye gittiklerinde kredi dosya masrafı adı altında kesinti ile karşılaşırlar. Denizbank kredi dosya masrafı iadesi nasıl alınır, başvuru yolları neler ve nereye başvuru yapılınca bu ücreti yeniden geri alabileceksiniz. İşte tüm detayları sizler için derledik. Bu sayede hızlı bir şekilde kredi üzerinden bankanın sizlerden kesmiş olduğu tüm masrafları geri alabileceksiniz.

Bankalar, müşterilerinden kredi kullandırma aşamasında yaptıkları masraflar için (kâğıt, kalem, yazıcı masrafları gibi) kredi türüne göre dosya masrafı kesintisi uygulamaktadır. Her ne kadar son güncellemeler ile bu dosya masraflarının kalktığı söylense de farklı isimlerde hala alınmaya devam etmektedir. Kredi kullanma aşamasında bankaların politikaları doğrultusunda yapılan bu kesinti tutarları geri alınabilmektedir. Bunun için neler yapılmalı hep birlikte göz atalım.

Denizbank Kredi Dosya Masrafı İadesi

Tabi ki her zaman her yerde geçerli bir kaide vardır. Her zaman sorunun ana kaynağına inmek gerekmektedir. Bunun için sizlerde farklı kanallarda hakkınızı aramadan önce mutlaka şubenize danışmalısınız. Denizbank’tan kredi kullanan banka müşterisi bankanın yaptığı dosya masrafı kesinti tutarının tarafına ödenmesi için kredi kullandığı Denizbank şubesine giderek yazılı dilekçe ile dosya masrafının tarafına iade edilmesini talep edebilir. Denizbank müşterisinin dilekçesini inceledikten sonra dosya masrafını müşterinin hesabına iade edebileceği gibi dosya masrafını iade etmeyebilir. Bankanın kararı üzerine dosya masrafı tarafına ödenmeyen müşteri yasal yollara başvurarak dosya masrafı iadesi sağlayabilir.

Dosya masrafı iadesi hususunda tüketici mahkemelerinin müşteri lehine Yargıtay kararı olduğu unutulmamalıdır. Banka müşterisi ilk tercih olarak Denizbank’a giderek görüşebildiği en yetkili personel durumu izah (Yargıtay kararına göre sizin bu tutarı bana ödemeniz gerekiyor tarzında konuşmalıdır) etmelidir. Personelin tavrına göre müşteri dosya masrafı iadesi hususunda karar verebilir. Personel tutarın iade edilmeyeceğini söylediği takdirde müşteri hakkını aramak için yasal yollara başvurabilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top