Kapalı

Denizbank KOBİ Kredileri

Küçük ve orta boy işletmeler olarak ifade edilen Kobiler için de bankalar değişik isimlerde kredi imkânları sunmuştur. Kobilere destek amacıyla kredi veren bankalardan biri de Denizbank’tır.

Taksitli Ticari Krediler, Kobiler için düzenlenmiş, işletmelerin sermaye ihtiyaçlarını karşılaması için düzenlenmiş bir Kobi destek kredi türüdür. Sabit faiz sistemine göre verilen bu krediyi, TL veya döviz olarak kullanabilme ve 36 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

Denizbank, Kobilerin yeni bir iş yeri açmak veya mevcut işyerini genişletmek amacıyla İşyeri ve Mortgage Kredi hizmetini sunmaya başlamıştır. İşini büyütmek, yeni yatırım yapmak, uzun vadeli sermaye ihtiyacını karşılamak, işyeri kirası ödemeye son vermek isteyen KOBİ’ler için hazırlanan bu kredide, 10 yıla kadar vade süresi tanınmıştır. Denizbank’ın KOBİ’ler için hazırlamış olduğu diğer bir kredi de Iskonto / İştira Kredisidir.

Bu kredi ile vadesi gelmemiş çek, kambiyo senetleri karşılığı kredi kullandırma esasına dayanmaktadır. Gayri Nakit Krediler sayesinde, KOBİ’lerin ticaret yapacakları yerlere Teminat Mektubu, Referans Mektupları, İthalat Akreditif hizmetleri de verilmektedir. Bir diğer Kobi destek kredisi ise Proje Destek Kredisidir. KOBİ’lerin ürünlerini yurt içi ve yurt dışı fuarlarında tanıtımı, yatırım projeleri masrafları için düşünülmüş bu kredilerde, Deniz Bank tarafından uygun faiz oranları ile kullandırılmaktadır.

Dış Krediler ismiyle sunulan kredi paketinde ise ihracatçı ve ithalatçı KOBİ’lere finansman destek vermek için düzenlenmiştir. Bu kredi paketinde Döviz Kredisi, Dövize Endeksli Kredi, Eximbank Kredisi, Kabul Aval Kredileri, Ülke Kredileri adı altında kredi paket seçenekleri sunmaktadır.  Denizbank, altın üretimi yapan veya altın ticareti yapan KOBİ’leri de unutmamış ve Altın Kredileri adı altında, bu tür sektörde faaliyet gösteren KOBİ’lere kredi imkânı sunmuştur.

Altın Kredi paketinde, Altın Kredisi, Eşit Taksitli Altın Kredisi, İmalatçı Altın Destek Kredisi ve Gümüş Kredisi adı altında kredi paketleri hizmetinde bulunmaktadır.  Yazımızın sonunda, Denizbank’ın KOBİ’ler için hazırlamış olduğu Ticari Kurtaran Hesabından bahsetmek istiyoruz. Bu hesap sayesinde KOBİ’ler, hesapta nakit yoksa bile nakit, fatura, çek, vergi, SGK gibi ödemeler yapılabilmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top