Kapalı

Denizbank Harcama İtiraz Formu İndir

denizbank şubeleri

Denizbank kredi kartı kullananlar, harcama yapmadıkları halde kredi kartlarından harcama yapıldığını fark ettiklerinde harcama itiraz formunu doldurup, imzaladıktan sonra bankaya göndermeleri gerekiyor. Ancak bu harcama itiraz formunu nerede bulabileceğinizi kısa yoldan sizler ile paylaşmak istedik. Bu harcama itirazı sonrasında kredi kartınız genelde kapatılır ve yerine yeni denizbank kredi kartı adresinize gönderilecektir.

Denizbank Kredi Kartları

Bankanın mevcut kredi kartlarına bakıldığında bir çok kredi kartı türünü görmekteyiz. Gerek bireysel gerekse de ticari kartların var olduğunu belirtelim. Deniz bonus, afili bonus, fenerbahçe bonus card, gs bonus card, emekli bonus, deniz clasic gibi bir çok kredi kartı bulunuyor.

Kredi kartlarının kullanımı her ay müşteriye iletilen hesap özetleri ile, internet bankacılığı yöntemi ile kolaylıkla takip edilebilir. Banka müşterisi yaptığı işlem sonunda hatalı işlem yapıldığını, kredi kartından farklı tutar çekildiğini tespit ettiğinde kredi kartını kullandığı bankaya harcama itirazında bulunmalıdır. Bankalar bu durumlarda hemen kartın kullanım yapıldığı alanlara ve kimler tarafından harcama yapıldığını tespit etmektedir. Eğer bilginiz dışında harcama yapılmışsa bu durumda kartınızı iptal etmek mantıklı bir çözüm yolu olacaktır. Kart bilgileriniz kötü kişiler tarafından ele geçirilmişse eğer sizin haberiniz olmadan para çekilmeye devam edilecektir.

Denizbank Kart Harcama İtirazı

Denizbank kredi kartı ürünlerinden birini kullanan Denizbank müşterileri, kredi kartında tespit ettiği hatalı işlemi, yazılı bir dilekçeye ekledikten sonra en yakın Denizbank şubesine (ya da kredi kartını aldığı banka şubesine) giderek bankanın ilgili birimine (Chargeback olarak bilinen bu bölümün Visa, Mastercard ya da American Express’in belirlediği uluslararası kurallara uygun işlem yapma zorunluluğu vardır) başvuru yapmalıdır. Bu durumda ilgili birimin harcama itirazını inceleme ve müşterisini bilgilendirme mecburiyeti vardır.

Banka, işlemin yapıldığı üye işyeriyle harcama bilgileri konusunda görüştükten sonra müşterinin haklı olması durumunda (üye işyeri yapılan harcamayı belgeler sunarak kanıtlayamazsa) müşterinin harcama itirazında bulunduğu tutar, müşterinin kredi kartına iade edilir. Ancak üye iş yeri, harcamanın doğru olduğunu belgeleri ile kanıtlarsa müşterinin harcama itirazı reddedilir ve müşteriye herhangi bir iade yapılmaz. Özellikle kart banka dışında İnternet üzerinden kart bilgileri kullanarak alışveriş yapılmışsa bu durumda tüm sorumluluk müşteriye ait olmaktadır.

Denizbank kredi kartı harcama itirazı formunu indirmek için tıklayınız…

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top