Kapalı

Denizbank fastPay Uygulaması Nedir?

Bankalar, şubelerden verdikleri hizmetlerin yanı sıra, telefon bankacılığı, İnternet bankacılığı ve en sonunda da cep telefonlarda kullanılabilen mobil bankacılık hizmetleri de kullanılmaya başlanmıştır. Mobil bankacılık adını verdiğimiz bu hizmetlere Denizbank’ta katılmış ve FastPay uygulamasını hizmete sokmuştur.

FastPay uygulamasını, akıllı cep telefonlarına Google Play, App Store, Windows Phone sitelerinden ücretsiz indirilebilmektedir. Cep telefonlarına indirilen uygulamayı başlatabilmek için T.C numarasını ve belirleyeceğiniz 6 rakamlı şifre veya dilediğiniz şekili giriş kodu olarak kullanabileceğiniz ÇizGir şifresini belirlemeniz gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra cep telefonunuza gelecek güvenlik kodunu girmeniz ile beraber uygulamayı kullanmaya başlanmaktadır.

Peki, FastPay uygulaması neler yapılabilir? Cep telefonuna para transferi, Denizbank ATM’lerinden kartsız para çekebilme, Cep telefon faturalı hatlara TL yükleme, otomatik ödeme talimatı, düzenli para gönderme talimatı, SGK ödemeleri, Kurumsal ve Motorlu Taşıtlar Vergi ödemeleri, Denizbank anlaşmalı alışverişler merkezlerinden alışveriş yapabilme gibi işlemler yapılabilmektedir.

Bu uygulama sadece Denizbank müşterileri ile sınırlı olmayıp, Denizbank müşterisi olmayan kişilerde kullanabilmektedir. Yine bu uygulama sayesinde Denizbank müşteri olsun veya olmasın başkasına ait cep telefona 7/24 saat ücretsiz para gönderilebilmektedir. Alıcı, kendisine gönderilen bu paraları da Denizbank ATM’lerinden yine ücretsiz çekebilmektedir.

Bu uygulama sayesinde düzenli ödeme bölümünden dilediğiniz bankaya ait kredi kart numarasını ekleyebilir ve o kredileri kartların borçlarını ödeyebilirsiniz. Düzenli ödemeler bölümünde günlük, haftalık, aylık şeklinde tanımlayacağınız zaman dilimine göre belirlediğiniz tutar kadar ilgili hesaba transfer yapılmaktadır.

Denizbank, kendine ait olmayan bu kredi kartların ödenmesi hizmeti karşılığı yine ücret talep etmemektedir. Bu uygulama ile hesabınıza gelen paraları Denizbank yatırım hesaplarına aktarabilir, vadeli hesap açtırabilirsiniz. FastPay uygulaması sayesinde tüm bankalara EFT işlemi yapılabilmektedir. Denizbank ATM’lerinden kartsız işlem menüsünü kullanarak FastPay hesabınıza para yükleyebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde internetten yapacağınız alışverişlerde kart bilgilerinizi girmeden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

FastPay uygulaması ile Denizbank müşterisinden Denizbank müşterisine günlük en fazla 19.990 TL para gönderilirken Denizbank müşteri olamayanlara en fazla 1.990 TL para transferi yapılabilmektedir.

Dilerseniz buradan  fastPay İndirebilirsiniz. Android telefon için Google Play, iTunes App Store, Windows için Windows Phone linklerinden faydalanabilir veya banka resmi sitesinden de indirmeniz mümkündür.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top