Kapalı

Deniz Bank Kaçta Açılıyor?

Türkiye’de denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu finansmanı sağlayabilmek adına 1938 yılında kurulmuş olan Denizbank, 1997 yılına kadar faaliyetlerini sürdürmüştür. 1997 yılına gelindiğinde ise, genel bir bankacılık lisansı alındığı ve Zorlu Holding tarafından özelleştirme idaresi vasıtası ile satın alındığı görüşmektedir. 1997 yılından 2006 yılına kadar etkili bir şekilde hizmet vermis olan firma, 2006 yılına gelindiği zaman Avrupa’nın en büyük finans grupları arasında gösterilen Dexia trarafından Ekim ayında satın alınmıştır. 6 yıl boyunca da bu şekilde hizmet sunmuş olan banka, 2012 yılına gelindiği zaman Sberbank çatısı altında hizmetlerini sürdürmeye deva etmiştir. 2018 yılına gelindiği zaman ise, Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Emirates NBD tarafından Mayıs ayında satın alındığı görülmektedir.

Deniz Bank çalışma saatleri açısından ele alındığı zaman, bankacılık sektörünün genelinde geçerli olan uygulama karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki, Denizbank şubeleri hafta içi 5 gün boyunca açıktır. Hafta sonları ve de resmi tatillerde ise hiçbir şekilde Türkiye genelinde Denizbank şubeleri hizmet sunmamaktadır. Yurt dışında da birçok banka şubesi açmış olan banka, bulunduğu ülkedeki çalışma saatleri, izin günleri ve resmi tatillere göre çalışmalarını sürdürmektedir. Bundan dolayı yurt dışı çalışma saatleri hakkında bankanın internet sitesi üzerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Şuan yurtiçinde bine yakın Denizbank şubesi bulunmaktadır. Bu şubelere ek olarak da Denizbank AG şube sayısının 50’ye ulaştığı görülmektedir.

Denizbank çalışma saatleri konusunda net saatler yukarıdaki gibidir. Buna ek olarak banka şubelerinin Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve bunun gibi dini bayramlarda kapalı olduğu, yılbaşında yani 1 Ocak tarihinde, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda, 15 Temmuz, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve de 29 Ekim tarihlerinde kapalı olduğunun kesinlikle unutulmaması gerekmektedir. Şuan Denizbank Genel Müdürlüğü Büyükdere Caddesi No: 141 34394 İstanbul Esentepe’de yer almaktadır. Denizbank Genel Müdürlüğü’ne ulaşmak isteyen kişilerin 0212 348 20 00 telefon numarasından irtibat kurmaları gerekmektedir. Eğer doğrudan Denizbank müşteri hizmetlerine ulaşmak istiyorsanız 444 08 00 numarasından ya da bireysel telefon bankacılığı hizmetleri için ise 0850 222 08 00 numarasından ulaşması gerekmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top