Kapalı

Deniz Bank Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Zaman zaman Denizbank müşterilerinin ATM noktalarında yaşadıkları problemler, birçok platformda dile getirilmektedir. Bu problemlerin başında ise, ATM tarafından kartların yutulması ya da kartların ATM’de takılı kalması sorunu karşımıza çıkmaktadır. Denizbank ATMsi kartımı yuttu başlığında ele alacağımız bu sorunda, çözüm son derece basittir. Eğer ATM noktasında sizler de bu şekilde bir sorun yaşamışsanız, hem kartınızı tekrardan teslim alabilmek hem de bu durum ile ilgili yeni bir mağduriyetin yaşanmasını engelleyebilmek adına bankanızın müşteri temsilciliği ile görüşme yapabilirsiniz. Bunun için aramanız gereken Numara 0850 222 0 800 şeklindedir. İlgili numarayı aradığınızda, doğrudan 0 tuşlaması yaparak müşteri temsilcisine bağlanabilir ve kartınızın bloke edilmesini, size de yeni bir kart gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Denizbank ATMsi kartımı yuttu şeklinde şikayeti olan kişilerin yapması gereken işlem yukarıdaki gibidir. Ancak, ATM’nin tekrardan kartı vermesi durumunda yeni bir mağduriyetin engellenmesi adına, müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşme sonlanana ve kartınız da bloke edilene kadar hiçbir şekilde ATM başından ayrılmamanızda fayda vardır. Eğer ATM’de farklı kişiler varsa kısa bir süre bekleteceğinizi ve durumu anlatmanız yeterli olacaktır.

Kişiler yukarıdaki gibi işlem yaptıklarında doğrudan kartları iptal olacak ve yeni bir banka kartı ya da kredi kartı taraflarına gönderilecektir. Burada müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede, kartınızın hangi adrese gelmesini istediğinizi belirtebilir ya da doğrudan çalışmakta olduğunuz banka şubesinden kartınızı almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Burada seçim tamamen size aittir. Bundan dolayı, sizin için en kısa yol hangisi ise, banka görevlisine de aynı şekilde bilgi vermenizde fayda vardır.

Denizbank tarafından sizlere gönderilecek olan yeni kart gelene kadar, havale, eft ya da ödeme işlemlerinizi doğrudan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık hesaplarınız üzerinden yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra para çekme ya da yatırma işlemi yapacaksanız, internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, ATM noktalarından QR kod ile işlem yapabilirsiniz. Denizbank tarafından uygulamaya konulan QR kod uygulamasını kartınız size ulaştıktan sonra da yapabilirsiniz. Bu sayede, şifre girmek ile vakit kaybetmeyecek ve olası kart yutma sorunlarının da önüne geçmiş olacaksınız.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top