Kapalı

CitiBank Ve THY Arasında Kredi Kartı Anlaşması

THY ve CitiBank arasında yapılmış olan anlaşma ile tam 16 ülkede yapılan kredi kartı alışverişlerinde biriken puanlar uçuş miline dönüşerek yeniden değerlendiriliyor. Türk Hava Yolları bu sayede dünya çapında küresel marka bilinirliğini, müşteri memnuniyetini ve ülkeler arasındaki yaygınlığını güçlendirmek ve güvenilirliğini sağlamak amacı ile 2013 yılında Afrika Bölgesi, Ortadoğu ve Citibank arasında yaptığı puan transferi işbirliği işleminin global bir sözleşme haline dönüştürülmesi hakkında CitiBank ile oldukça detaylı bir anlaşmaya vardı.

Anlaşmanın İçerikleri

Türk Hava Yolları ve CitiBank arasında yapılan bu yeni anlaşma doğrultusunda CitiBank’a ait olan herhangi bir kredi kartı sahiplerini kapsayan bu içerikte kart sahipleri biriktirmiş oldukları Citi puanlarını tam olarak 16 ülkede otomatik olarak çevrilen Miles-Smiles uçuş miline çevirebiliyor. Bu sayede Citi sahipleri kartlarını daha verimli bir şekilde kullanacaklar ve daha fazla ülkede kullanım zenginliği sağlayacaklardır. Oldukça geniş bir ülke portföyüne sahip olan bu anlaşma ile Citi sahipleri artık birçok ülkede rahatça kredi kartlarını kullanabilecekler.

CitiBank ve THY Anlaşması Kapsamına Giren 16 Ülke

  • Avustralya, Hong Kong, Bahreyn, Çin,
  • Endonezya, Hindistan, Malezya, Güney Kore, Meksika,
  • Filipinler, Tayvan, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Tayland, Amerika Birleşik Devletleri ve Vietnam

Bu anlaşmada ilk kez puan-mil dönüşümü 20 Ağustos tarihinde gerçekleşmiştir. İlk olarak puan-mil dönüşümünün gerçekleşmiş olduğu 20 Ağustos tarihinden itibaren 16 ülke kapsamında yer alan ülkelerde Citibank kredi kartı sahiplerinin bu kart ile yapmış olduğu alışverişte şu ana kadar yaklaşık olarak 8 milyonun üzerindeki mil transferi gerçekleşmiş oldu.

Dünya çapında lider bankalar arasında yer alan CitiBank 1812 yılında Citi Bank of New York adı ile kurulmuştur. CitiBank bugün ise dünya çapında tam olarak 160 ülkede ve bölgede yaklaşık 200 milyon müşteri hesabı ile kurulduğu günden itibaren insanlara hizmet vermektedir. CitiBank kurulduğu günden itibaren Citi markalı kartları dünya çapında 55 milyon kadar hesabı sayesinde tüm tüketicilere küçük işletmeler ve tüketicilere kredi çözümleri sunmakta, kredi desteği, ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Yapılan bu anlaşma sayesinde artık CitiBank müşterileri kullandığı kartların ve alışverişlerin puanlarını çok daha verimli kullanabilecekler.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top