Ana sayfa Banka Haber Çiftçiye Hangi Bankalar Uygun Faizle Kredi Veriyor?

Çiftçiye Hangi Bankalar Uygun Faizle Kredi Veriyor?

0
Çiftçiye Hangi Bankalar Uygun Faizle Kredi Veriyor?
çiftçiye kredi veren

Çiftçi kredileri her yıl olduğu gibi 2017 yılında da uygun faizle karşımıza çıkıyor. Çiftçiye çoğu bankalar uygun faizle kredi başvurusu yapabileceklerini belirtseler de, asıl önemlisi olan uygun faizli bir kredi bulmak. Zira faiz oranları bu kredi türünde çok değişkendir.

Çiftçiye Hangi Bankalar Kredi Veriyor

Banka kredilerine sadece esnaf ve benzeri işletmecilerin ihtiyacı olduğunu düşünülürse yanlış bir fikir olur, sonuçta toplu para desteği veren bankalara çiftçilerimizin oldukça ihtiyaçları vardır. Toprakla ya da hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin gider harcamaları oldukça masraflıdır, bunun bilince olan bankalarda desteklemek amaçlı pek çok çeşit kredi ve kart imkânları ile çiftçiyi kalkındırmaktadır. Çiftçiye hangi bankalar kredi veriyor şeklinde yapılan ön araştırmalar sonucun da karşımıza ilk olarak tarım ve çiftçi dostu Ziraat Bankası çıkıyor, yıllardır ödeme kolaylığı sağlama, vade uzatma, düşük faiz gibi konularla her türlü finans olayında çiftçinin yanında.

Çiftçiye hangi bankalar kredi veriyor diye düşünürsek elbette ki önceliği devlet himayesindeki bankalar alır bunların arasında Halk bank ve tabi ki Vakıfbank var. Yapmak istediğiniz faaliyete göre değişen meblağlara ve ödeme şekillerine göre bütçenize uygun gelen kredi ya da kart türünü seçebilirsiniz. Tabi unutulmayacak bir başka durumda devlet bankalarının haricinde Tarım Kredi Kooperatifleri ve özel banka kuruluşlarından da yardım alınabilir.

Çiftçiye hangi bankalar kredi veriyor sorusunun bir diğer yanıtı da elbette ki İş bankası, Yapı Kredi, Qnb Finans bank ve Denizbank olacaktır. Çiftçilere sağladıkları özel imkânlar ile yüzlerini güldürmeyi başarmış her biri kendi olanakları içerisinde lider bu bankalar hayvancılık alanları çeşitlerinde de oldukça fazla kredi seçeneğine sahiptir. Sizde seçiminizi yapın ve yola koyulun.

Yukarıdaki bankalar ne kadar da sizlere çiftçi kredisi sunsa da, burada dikkat etmeniz ve önem vermeniz gereken nokta kredi sözleşmesinde geçen faiz oranına bakılmalıdır. Zira sözde laf yapan bankaların sayısı fazladır. Yani demek istediğimiz banka sizlere kredi faiz oranını söz ile %1,50 diyebiliyor ancak sözleşme de okumadığınız da bir yanılgı söz konusu olabilir. Bu da faiz oranlarının bir den söz dışında kalarak %1,70 yapılması durumudur.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin