Ana sayfa Banka Haber Çalışmayanlar Bankadan Kredi Çekebilir Mi?

Çalışmayanlar Bankadan Kredi Çekebilir Mi?

0
Çalışmayanlar Bankadan Kredi Çekebilir Mi?
ev hanımlarına kredi

Çalışmayanlara kredi veya çalışmayanlar bankadan nasıl kredi çekebilir mi, sorularına yanıt aramak isteyenler bu yazımızı okuyarak kolayca kredi sahibi olabilir. Ülkemizde her 4 kişiden 2 tanesi ne yazık ki çalışmıyor, çalışmak isterse de ne yazık ki bütçesine göre iş sahibi olamıyor. Bunlara bakıldığında bankaların hemen hepsi gelir belgesiz kredi konusunda olumsuz sonuçlar vermekte. Çalışmayanlar bankadan nasıl kredi alabileceklerini bu konu sayesinde açıklığa kavuşacak belki de hızlıca kredi başvurusu yaparak kredi onayı alabilecekler.

İşsizlere kredi veren bankalar

İşsiz ve geliriniz yok ise bankalardan kredi almak çok zordur. Öncelikle kredi alabilmeniz için bankaya sigorta girişini göstermeniz gerekiyor. Ancak son zamanlarda artan rekabet ortamından dolayı işsizlere de bankalar düşük limitli kredi onayı vermektedir. Hem erkek hem de bayanların durumlarına göre kredi limitleri değişebilir. İşsiz kalmak ne kadar zor olsa da, iş sahibi olmak adına gerek devlet gerekse de çevrenizden de destek alabilirsiniz. Bu konuda devletin yayın organı destekleme konularıdır. Yani KOSGEB bu konuda sizlere fazlası ile yardımı dokunacaktır. Ancak kosgeb kredisi başvurularında bir icraatın olması gerekiyor.

Geliriniz yok ise bankalardan kredi onayı almanın kesin yolu ya kefil bulacaksınız ya da var olan bir mal varlığınızı bankaya ipotek ettirmelisiniz. Bu iki etkene bağlı olarak gelir belgesiz veya maaş bordrosuz kredi imkanları sizlere sunulur.

Maaş bordrosuz gelir belgesiz kredi verilir mi?

Maaşınız resmi olarak belgelemeyen kişilere bankalar kredi konusunda kolaylıklar sunuyor. En basit örneği ipotek karşılığında kredi sunması. Yani bir ev kredisi çekmek istediğinizde bankaların hemen hepsi sizlerden evi ipotek ettirme karşılığında kredi sunar. Aynı şekilde araç ipoteği de düşünülebilir.

Maaş bordrosuz gelir belgesiz krediler bu nedenle ipotek veya kefil aracılığı ile onaya düşecektir.

Çalışmayan Ev Kadınlarına Kredi veren Bankalar

Bankaların  ihtiyacı olan  herkese nakit desteği sağladığı bilinmekte. Bankalardan kredi alabilmek için  gelir beyanınız yada üzerinize olan taşınmaz malları ipotek ettirmeniz gerekmekte. Fakat şuan gelir belgesi beyan edemeyecek çalışmayan ev kadınlarına kredi veren bankalar bulunmakta.

  • Finans Bank: Finans bankın şubesi olmayan internet bankacılı ürünü olan Enpara ile internet bankacılığı sayesinde 5000 Tl’lik 0 masraf ile çekmek mümkün.
  • İş Bankası: İş bankası ev hanımlarına kredi imkanı veren diğer bir bankadır.internet sms ve şubelerden yapacağınız başvurular sayesinde düşük faizli kredi almanız mümkün.
  • İng Bank: İng Bank’ta kadınlar için ihtiyaçları doğrultusunda kredi vermektedir.Sunmuş olduğu avantajlı paketleriyle, kişilerin bütçesine uygun ödeme planı sunmaktadır.
  • Türk Ekonomi Bankası: Devlet destekli  ev kadınlarına imkan sunan Türk Ekonomi Bankası, bir çok kadının kendi istihdamını sağlamasında  rol oynamaktadır. İnternet bankacılığıyla kadınlar istedikleri zaman başvuru yapabilmektedir.
  • Deniz Bank: Deniz Bank ‘’Ev hanımlarına özel altın günleri’’ ve ‘’ E v hanımları mevduat biriken hesap’’ adı altında paketleriyle ev kadınlarını  iş yaşamına teşvik ederek, onlara  ekonomik deste sağlamaktadır.
  • Garanti Bankası: Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi vermekte olan bankadır. Her yıl geliştirmiş olduğu kampanyalarla, ev kadınlarına geri ödemede de kolaylık sağlamaktadır.Garanti Banksına kredi başvurusunda bulunmak için banka şubeleri yada internet bankacılığını kullanabilisiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin