Ana sayfa Banka Haber Çalışılacak En İyi Banka

Çalışılacak En İyi Banka

0
Çalışılacak En İyi Banka
Çalışılacak en iyi banka hangisidir

[toc]

Bankacılık, Maliye, Çalışma Ekonomisi, İktisat ve Ekonomi gibi ülkemizde bulunan lisans ve önlisans bölümlerinden mezun olan öğrenciler, genellikle çalışma hayatlarına bir banka da memur olarak devam etmek istemektedirler. Bankalara memur olmak için de, bankaların kendi belirlemiş oldukları aralıklarla, bankalar tarafından sınavlar yapılmaktadır. Bu sebeple de, bankaların kendi yapmış oldukları sınavlara bu kadar çok bölüm bankacı olmaya hak kazandığı için katılan kimselerin sayısı bir hayli fazla olmaktadır. Ancak neyse ki birçok banka vardır. Peki, bunlar arasından çalışılacak en iyi banka nasıl seçilecektir? Bu soruya cevap vermek için aşağıda maddeler halinde belirlenen kriterlere sahip olan en uygun bankayı, çalışmak için seçebilirsiniz.

Maddelerle Seçim Kriterleri

1) İlk olarak bu işi neden istediğinizi belirlemeli ve çalışma saatlerine göz atarak sizin için çalışma saatleri en uygun olan bankayı çalışmak için seçmeniz gerekli olacaktır. Aksi durumda bu işten alınacak olan fayda, bu fayda karşısında sizin verdiğiniz vakitleri karşılamıyor olabilecektir.

2) İkinci olarak yapmak istediğiniz bankacılık işinden ne kadar para kazanmak istediğinizi belirlemeli ya da bu işle hangi giderlerinizi karşılamayı umduğunuzu belirlemeli ve çalışılacak bankalardan geliri bu sayılan gider miktarlarına en yakın olan bankayı çalışmak için seçmeniz gerekli olacaktır.

3) Üçüncü ve aslında pek çok kimse için en önemli olacak maddi, çalışılmayı düşünen banka şubesinin bulunduğunuz yani yaşadığınız bölgeye olan uzaklığı belirlemeli ve diğer faktörleri eşit olan bu çalışılacak bankalar arasından mesafesi bulunduğunuz yere ya da bulunmayı tercih edeceğiniz yere en yakın olan banka şubesini seçmeniz gerekli olacaktır.

4) Dördüncü ve son olarak ise çalışmayı seçeceğiniz ya da seçmeyi düşündüğünüz bankayı seçmeden yani çalışılacak en iyi banka sorusunu kendinize göre cevaplandırarak tercihte bulunmadan önce o bankayı iyice araştırmalı ve mevcut yapısının size uygun olup olmadığına, orada çalışan diğer memurlar ve personeller ile uyumlu olarak çalışıp çalışamayacağınıza bakmanız ve karar vermeniz gerekli olacaktır.

Hangi Banka?

Yukarıda sayılan maddeler, her bankacı adayının bireysel olarak çalışılacak en iyi banka sorusunu kendisine en uygun biçimde cevaplamasını sağlayacak olsa da, yine de bunların yanında kişilerin kendilerinin çalışılacak bankanın en iyisinin seçilmesi konusunda bireysel biçimlerde kriterler oluşturarak karar vermeleri gerekli olmaktadır. Bu sayılanlara aykırı biçimde çalışılacak bankaya karar verilmesi halinde, seçilen bankada kalıcı olunamayacak ve maalesef bankacı adayı olan kimse kısa bir süre sonra bu işten ayrılmak durumunda kalacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin