Ana sayfa Banka Haber Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

0
Büyükbaş Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?
inek kredisi 2017

Büyükbaş hayvancılık ile uğraşanlar, nasıl kredi alabileceklerini tam olarak bilmeyebilir. Bu durumda kişiler, büyükbaş hayvancılık kredisi nasıl alınır sorusuna yanıt arayacağız. Bu sayede hızlıca kredi onayı alabilecek ve uygun faiz oranı ile kredinizi anında kullanabileceksiniz.

En Uygun Hayvancılık Kredisi

Bu gibi kredileri genelde Ziraat bankası veya Denizbank bünyesinden alınabilir. Ayrıca kosgeb hayvancılık sektörünü desteklediğinden dolayı faizsiz kredi de alabilirsiniz. Diğer bankalardan uygun faiz oranlar dahilinde kredi başvurusu yapılabilir. Türkiye’nin geçmiş dönemlerine bakıldığı zaman, geçim kaynağı olarak hayvancılığın çok büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Aynı şekilde günümüzde de hayvancılık gelenekselleşmiş metotların dışına çıkılarak, modern tesisler kurularak gerçekleştirilmektedir. Zaman zaman haberlerden yansıyan haberlere bakıldığı zaman, mevcut üretimin yeterli olmadığı, bundan dolayı da girişimcilerin hayvancılık alanında faaliyetlere geçmesi için birçok destek verildiği görülmektedir. Eğer bu şekilde bir girişim planınız varsa büyükbaş hayvancılık kredisi alabileceğiniz birçok farklı yol vardır.

Büyükbaş hayvancılık kredisi için ilk olarak Ziraat Bankası’na müracaat edilebilir. Ziraat Bankası, sıfırdan bir işletme kurmak isteyen kişiler başta olmak üzere, hayvan sayısını arttırmak ya da mevcut tesisinde iyileştirmeler yapmak isteyen kişiler için finansman desteği sunmaktadır. Banka şubelerine gidilerek yapılacak başvurularda, kişilere çok cazip kredi faiz oranları ve uzun vadeli ödeme seçenekleri de sunulmaktadır.

Kosgeb Hayvancılık Kredileri

Kosgeb tarafından büyük baş hayvanlar için hazırlanan desteklerden biri de Ziraat bankası inek kredisidir. Buradan alacağınız krediler faizsiz olup, ilk yıl geri ödemesiz sonraki yıllarda ise her 3 ayda bir taksitleri ödüyorsunuz. 10 ve üzeri ineğin olması zorunlu olup kredi alma şartlarını taşımanız gerekiyor. Ziraat bankası tarafından sunulan inek kredisi şartlarına bakmak istediğimizde ise;

  • 7 yıl vade imkanı,
  • Yıllık 0,5 faiz oranı,
  • Çiftçilik belgesi ile başvuru olanakları,
  • Yem, gübre ve diğer desteklerden faydalanma olanaklarıdır.

Banka dışına çıkarak devletin desteği ile hayvancılık sektörüne girmek isteyenlerin ise doğrudan KOSGEB noktalarına müracaat etmeleri gerekmektedir. KOSGEB noktalarında, devletin ön gördüğü sektörler için hem faizsiz destek kredileri hem de geri ödemesiz  hibe kredileri sunulabilmektedir. Her iki önemli fırsattan da faydalanabilmek için KOSGEB merkezlerine gidilerek uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmak için başvuru yapılması gerekmektedir. Kurs başarılı bir şekilde tamamlanırsa, KOSGEB kurslarında öğretilen projelere uygun bir şekilde iş tanıtımı yapılması ve komiteye başvurulması gerekmektedir. Gereken incelemelerin ardından ilk etapta 50 bin liralık hibe kredisinden faydalanabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin