Kapalı

Bütün Bankaların Swift Kodları

Tüm bankaların swift kodları

Bankalar aracılığıyla günlük yaşantımızda tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Binlerce insanın iş hayatında kullandığı ödeme aracı olan banka kartlarının yurt dışı kaynaklı sitelerde de aktif bir şekilde çalışabilmesi için swift kodu kullanılmaktadır. Bu kodlar sayesinde ödeme yapabilir ya da para çekim talebi verebilirsiniz. Bütün bankaların swift kodları büyük harflerden oluşmaktadır. Örneğin Garanti bankasının swift kodu TGBATRIS olarak geçmektedir. Tüm bankaların kodları birbirinden farklı ve büyük harfle oluşur.

Banka Swift Kodu

Her bireye her zaman lazım olabilecek swift kodları ödeme işlemlerinde kullanılan bir ayrıcalıktır. Bu şekilde para çekilip ödeme yapılmaktadır. Özellikle yurt dışı kaynaklı sitelerde kazanç sağlamak adına bankanın swift kodu istenmektedir. Bütün bankaların swift kodları internetten tek bir aramada bulunabilmektedir.

Bunun dışında direkt bankanıza internet üzerinden giriş yaparak ta öğrenmeniz mümkündür. Uluslararası ticaretin yapılabilmesi açısından kullanılan swift kodları para transferi esnasında istenen bilgilerden biridir. Bu yüzden yurt dışına ticaret yapacak para ödeyip çekim yapacak kişilerin bu kodları kullanması gerekir.

Swift kodlarının özelliklerinden biri de ödeme yapılacak kişinin doğru belirlenmesi sağlamasıdır. Dünyada aynı isim ve soy isimle binlerce insan vardır. Paranın banka havuzuna düşmesini engellemek ve yapılacak transferde fazla meblağ ödememek adına çok iyi düşünülmüş bir yöntemdir.

Yurtdışı Ticaret İçin Swift Kodu

Ticaretin hızla geliştiği süreç içinde para çekme ve para yatırma işlemleri daha çok artış göstermeye başladı. Yurt dışına mal gönderimi yapan ya da yurt dışından mal alan bireylerin ödeme esnasında herhangi bir sıkıntı yaşamasını önlemek amaçlı bankalar swift kodu belirler.

Büyük harflerden oluşan kodlar sayesinde paranın ulaşacağı kişi ve yer daha net bir şekilde belirlenmiş olur. Her bankanın kodu vardır. Bütün bankaların swift kodları diye arama yapmanızda istediğiniz bankanın kodunu öğrenerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle yurt dışındaki para akışını kolaylaştıran bu sistem sayesinde tüm dünyada para yatırma ve para çekme yöntemleri daha aktif hale gelmiştir.

Teknolojik açıdan bakıldığında bütünleşmiş pozisyonu sergileyen swift kodu binlerce insan için kazandığı parayı çekebilme yöntemi sunmaktadır. Yurt içindeki kolaylığı yurt dışına da taşıyan swift kodlarına internet üzerinden ulaşmanız mümkündür.

Yurt dışından almak istediğiniz ürünleri alabilecek ödemelerde hiçbir sorun yasamayacaksınız. Kısaca swift kodu her banka müşterisinin bilmesi gereken bilgilerdir. Unuttuğunuz anda hemen bulabilmeniz son derece kolaydır.

Siz de yurt dışı kaynaklı sitelerden rahat alışverişin keyfini çıkarabilmek için kullandığınız bankanın kodunu öğrenmelisiniz.

Sizler için aşağıda swift listesini paylaşıyoruz:

 

Banka AdıSwift Kodu
Türkiye Garanti Bankası Swift KoduTGBATRIS
Akbank Swift KoduAKBKTRIS
Türkiye İş Bankası Swift KoduISBKTRIS
ING Bank Swift Kodu INGBTRIS
Ziraat Bankası Swift KoduTCZBTR2A
Halk Bankası Swift KoduTRHBTR2A
Türkiye Finans Swift KoduAFKBTRIS
VakıfBank Swift KoduTVBATR2A
Abank Swift KoduALFBTRIS
AnadoluBank Swift KoduANDLTRIS
ŞekerBank Swift KoduSEKETR2A
Albaraka Swift KoduBTFHTRIS
Odeabank Swift KoduODEATRIS
TEB (Türk Ekonomi Bankası) Swift KoduTEBUTRIS
Kuveyt Türk Swift KoduKTEFTRIS
Yapı Kredi Swift KoduYAPITRISFEX
Burgan Bank Swift KoduTEKFTRIS
CitiBank Swift KoduCITITRIX
Denizbank Swift KoduDENITRIS
Eurobank Tekfen Swift KoduTEKFTRIS
Fibabanka Swift KoduFBHLTRISXXX
Finansbank Swift KoduFNNBTRIS
HSBC Swift KoduHSBCTRIX
ING Bank Swift KoduINGBTRIS
Turkland Bank Swift KoduTBNKTRIS
Bank Mellat Swift KoduBKMTTRIS
Habib Bank Swift KoduHABBTRIS
JPMorgan Bank Swift KoduCHASTRIS
Société Générale Swift KoduSOGETRIS
The Royal Bank Of Scotland Swift KoduABNATRIS
Tekstil Bank Swift KoduTEKBTRIS
WestLB AG Swift KoduWELATRIS
Türk Eximbank Swift KoduTIKBTR2A
Aktif Yatırım Bankası Swift KoduCAYTTRIS
Diler Yatırım Bankası Swift KoduDYAKTRIS
GSD Yatırım Bankası Swift KoduGSDBTRIS
Nurol Bank Swift KoduNUROTRIS
Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Swift KoduTSKBTRIS
Bank Pozitif Swift KoduBPTRTRIS
Credit Agricole Yatırm Bankası Swift KoduBSUITRIS
Merrill Lynch Yatırım Bank Swift KoduMLMBIE2XIST
Taib Yatırım Bank Swift KoduTAIBTRIS
Adabank Swift KoduADABTRIS
Turkish Bank Swift KoduTUBATRIS
Arap Türk Bankası Swift KoduATUBTRIS
Deutsche Bank Swift KoduBKTRTRIS
Türkiye Kalkınma Bankası Swift KoduTKBNTR2A
TakasBank Swift KoduTVABTRIS

Vadeli hesaplar arasından faiz oranı yüksek olanlardan birisi olan ziraat bankasına ait detayları içeren başlığımız olan Ziraat Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları isimli içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top