Kapalı

Borç Para Nereden Bulabilirim?

kredi başvurusu yeni

Borç para arayanlar öncelikle ilk etapta eş, dost dedikleri şahıslardan yana tercihlerini kullanmakta. Ancak her 100 kişiden sadece 40 kişiye kadar bu parayı bulduklarını belirtelim. Genelde olsa bile eş dost dedikleri bireyler, ne yazık ki talep edilen tutarları ya olmadıkları için ya da olduğu halde vermeme taraftarı olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle ilgili tutarlar yüksek ise yani borç miktarı en az 20k üzeri ise bu parayı bulmak için eş dosta gitmeye gerek yok. Zira gitseniz dahi bu parayı vereceklerin sayısı oldukça azdır. Peki ilgili tutarları (yüksek miktarlar) borç para nereden bulabilirim, sorusuna yanıt aradığımızda çözüm neler?

Borç para verenler

Öncelikle bu borç para konusunda bankaların hemen hepsi kapılarını, müşterilere açmaktadır. Yani bankalardan 15-20 bin TL arasında değişen miktarları rahatlıkla çekebilirsiniz. Biz buna ihtiyaç kredisi demekteyiz. Bankadan bankaya faiz oranları değişse de, ihtiyaç (tüketici) kredilerinde esas nokta vade süresi ve faiz oranlarıdır. Bu nedenle cebinizden fazla para çıkmasını istemeyen müşteriler soluğu faiz oranı düşük bankadan yana kullanmaları söyleyelim.

Borç para veren bankalar, kredi şartlarını taşıyan her bireye olumlu yanıt veriyor. Kredi notu iyi olan veya ipotek karşılığında borç para almak isteyenler bankaların kredi kampanyalarına başvuru yapabilir. Uygun vade süreleri ve faiz oranları dahilinde yapacağınız kredi başvurularında kredi türünü seçerek işlemlerine devam edebilirsiniz. Alacağınız borç para ev için ise ev kredisine başvuru yapmak kadar mantıklı bir seçenek yoktur. Veya araç almak için borç para bulma arayışında olanlara da tavsiyemiz kesinlikle taşıt kredileridir. Alacağınız borç para düşük miktarlarda ise özellikle 5000 TL ise günde şu kadar paraya şu kadar kredi sunan kredi kampanyalarını inceleyin. Zira ihtiyaç kredilerinde anında kredi adı altında sizlere 15000 tl ye kadar kredi çıkabiliyor.

Borç para nereden bulunur?

Bankalar dışında kredi verenler konusunda kredi kartınız var ise ve nakit çekim limitiniz bitmiş buna ek olarak yine para arayışında olanlara tavsiyemiz en yakın kuyumcuya gidip, %3 karşılığında kart kırdırma (kredi kartı kırdırma) işlemini de yapabilirsiniz. Misal kredi kartınızın limiti 5000 tl ise ve kartınızdan nakit para çekmek isterseniz 150 TL karşılığında kuyumculardan 5000 TL nakit paranızı alabilirsiniz. Dilerseniz bu çekilen tutarı taksite de bölmek mümkün.

Burada dikkat edeceğiniz önemli nokta ise kart kırdırmalarda alınan ücretin fazla olmamasına özen gösterin. Zira bazı kuyumcular sizlerin zor duruma düştüğünüzü görüp daha yüksek komisyon talep edebilir. Bu yüzden bir kuyumcu yerine çevreyi araştırmanızda fayda olacaktır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorum

  1. benim acil paraya ihtiyacım var bankataki kıredi kırdını kapatmam lazım lütfen yardımcı olrmusunuz bana

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum
scroll to top