Ana sayfa Banka Haber Borç Kapatmak İçin Kredi Başvurusu

Borç Kapatmak İçin Kredi Başvurusu

0
Borç Kapatmak İçin Kredi Başvurusu
kredi başvurusu yeni

Kredi başvurusu yapma esnasında kredi türüne göre, bankaların hızlı işlem yaptığını belirtelim. Borç kapatmak için kredi başvurusu yapanlar, kredisi onay aşamasına girdiğinde bankadan kredi parasını aldıktan sonra borcunu bu para ile hızlıca kapatabilecek. Bu sayede hem borcunuzdan kurtuluyorsunuz hem de tek bir hesaba borçlu olarak taksit bazında ödeme yapıyorsunuz.

Borç Kapatma Kredisi

Bankalara olan borçlarınız nedeni ile taksitlerinizi ödeyemez hale geline bilmektedir. Üst süte çekilen krediler nedeniyle taksitlerinizin ödenmesi zorluk çekilmektedir. Gelir durumunuz kredi ödemelerinizi karşılayamadığı zamanlarda seçenekler aranmaktadır. Bu durumlarda bankalar borç transferi kredisi ile yardımcı olmaktadır. Bu kredilere halk arasında borç kapatma kredisi şeklinde tabir edilmektedir. Bu kredide amaç borcunuzu birden fazla borçlu olduğunuz bankalardan alarak tek bir kredide toplamaktır. Bu şekilde borç kapama kredisi olarak kredi veren bankalara müracaat ettiğinizde, banka sizin yerinize diğer bankalarla olan borç problemlerinizi size uyan bir faizle uzun vadede ödeme planı oluşturarak sunmaktadır.

Kredi ile kredi kartı borçlarınızı gerekli olan koşullar sağlanması durumunda, uygun olan ödeme seçenekleri ile borç kapama kredisi veren bankalardan birine taşıyabilir. Bu kredinin faizleri aylık %1,15’ ten başlayan faiz oranlarıyla tek bir bankada kredi borçlarınızı toplamayı sağlamaktadır.

Borç kapatma kredilerinde bazı koşullar bulunmaktadır. Borç transferi ile bankaya transfer edilebilecek ürünler ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve taşıt kredilerinden oluşmaktadır. Bunun yanında konut kredisi, Finansbank’ta bulunan borçlar ve KMH borç transfer kredisi olarak karşılanmamaktadır. Karşı taraftaki banka borç transferi sırasında borcun tamamını transfer edebilir. Şube ekranlarında görülen miktarlardan daha düşük tutarlı olacak şekilde transfer yapılamamaktadır.  Borç kapama kredisi verecek olan banka kredi kartı toplam borcu ya da toplam borcundan daha düşük tutarlara kredi verilmemektedir. Borç kapatmak için diğer bankalara yapılan EFT işlemlerinden ücret alınmamaktadır. Bankaya yapılan bu EFT işlemleri aynı gün hesaplara düşmemektedir. Ancak 1 gün sonra aktarılmaktadır. Borç transferi kredi kartı ise ödeme gönderildikten sonra başka işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Fakat kredi borcunuza ödeme yapılıyorsa mutlaka bankaya giderek işlemlerinizi yaptırmamanız gerekmektedir. Bankaların arayarak işlemleri gerçekleştirdiklerini onaylamaları gerekmektedir.

Borç kapama kredisi için gereken belgeler;

  • Nüfus Cüzdanı veya nüfus cüzdanınızın noter onaylı sureti
  • Adres kayıt sisteminde adres bilgilerinizin güncel olması gerekmektedir. Ya da telefon, elektrik, su ve doğalgaz faturalarından biri
  • Gelir Belgeniz

Bu belgeler ile birlikte borç kapama kredisi veren bankalara müracaat etmeniz gerekmektedir. Şuanda borç transferi veren bankaların arasında; Burgan Bank, Denizbank, Akbank ve Vakıfbank’ı sayabiliriz. Bu bankalara müracaat ettikten sonra öncelikle sizin söylediğiniz transfer edilecek olan kredilere bakılmaktadır. Daha sonrasında ise başka risklerinizin olup olmadığı kredi yetkilisi tarafından kontrol edilir. Borçlarınızın toplamı transfer edilirken yeni açılacak olan kredinin vadesi ve taksitleri ile gelir durumunuzun yeterli olup olmadığı da bankaca kontrol edilmektedir. Uygun görülmesi durumunda işleminiz gerçekleştirilmektedir. Tabi bu arada banka sizden ek teminat talebinde de bulunabilir. Tüm bankalara en cazip gelen teminat ipotek teminatıdır. Sizin ihtiyacınız olan kredi miktarının haricinde kredi tahsisi de yapılabilir. Fakat kredi miktarının üzerinde olacak olan kullanımlar borç kapama kredisinin dışında banka tarafından ayrıca değerlendirilmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin