Ana sayfa Kredi Notu Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

0
Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?
borç kapatma kredisi

Banka borcunuzu kapatmak için farklı bir bankadan borç kapatma adı altında kredi çekebiliyorsunuz. Yani borç kapatma kredisi alarak, mevcut borcunuzu o bankadan hızlıca kapattırmak mümkün. Bu yüzden borçlu olan bireyler acaba borç kapatma kredisi kimlere verilir, başvuru şartları neler şeklinde arama yapabilir.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Acil bir paraya sıkışmamız durumunda hemen bankaların kapısını çalıp halledebiliyoruz. Ancak bazen gerekli olarak parasal durumunuzun planını yapamamakta ve biriken borçları ödemekte güçlük çekebiliriz. Bir çok bankadan kullanmış olduğumuz ayrı ayrı krediler ve kartlar olmuş olabilir. Bu gibi durumlar hepsini bir banka toplayıp daha az faizle bunu düzenli şekilde ödeyebilirsiniz.

Borç kapatma kredisini bir çok banka üzerinde kredisi olanlar kredi kartları olanlara verilmektedir. Borç kapatma kredisi çekerken çektiğiniz tutar direk olarak borçlarınıza EFT yapılacak olup elinize herhangi bir ücret geçmeyecektir. Bankalardan aldığınız borç evrakı ile başvurmanız gerekmektedir. Borç kapatma kredisi borcu olmayan kişilere kesinlikle verilmemekte olup ayrıca taksitlerin yarısını veya kısmı ödeme yapma imkanınız yoktur. Eksi hesap olarak bilinen KMH hesapları borç kapatma kredisi kapsamına girmemektedir. Bankalar genellikle ihtiyaç kredilerine borç kapatma kredisi vermekte olup ev ve yüksek meblağ ücretleri çok az banka vermektedir.

Borç kapatma kredisini Denizbank, QNB Finansbank, Vakıfbank, TEB, Akbank ve Halkbank vermektedir. Bu bankalar arasında en çok tercih edilen Halkbank Dost Kredisi olmakta olup düşük faiz oranı ve esnek şartları ile kolayca işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Halkbank Dost kredisi ile hem ihtiyaç kredisi hem de ev kredinizi borç kapatma kredi çekerek alabilirsiniz. Çoğu banka ev kredi için borç kapatma kredi vermemekte olup Halkbank üzerinden düşük faizle borcunuzu kapatabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin