Ana sayfa Banka Haber Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir? Nasıl Alınır?

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir? Nasıl Alınır?

0
Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir? Nasıl Alınır?
Borç kapatma kredisi nasıl alınır

Alınmak istenilen şeyler ya da aylık geçim düzeyine destek olmak amacıyla, kredi kartı kullanılmakta ya da kredi çekilmektedir. Kullanılan kredilere ya da kredi kartlarına zamanında ödeme yapıldığı takdirde, müşteriler için bir sorun yaratmamaktadır. Fakat kullanılan kredilerin ve kredi kartlarının sayısının giderek artması ve ödenemez hale gelmesi durumunda borç kapatma kredisi kimlere verilir diye araştırma yapılarak istenilen bankalara başvuru yapılabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisinin Tercih Edilme Nedenleri

Kredi ve kredi kartı gibi banka ürünlerinin ödemeleri açısından zor duruma düşüldüğünde borç kapatma kredisi kimlere verilir diye düşünerek farklı birçok bankanın sunmuş olduğu borç kapatma kredilerine başvuru yapılabilmektedir. İlerleyen zamanlarda ödenemez hale gelebilecek borçların, icralık olmadan ve banka sicilini etkilemeden kapatılabilmesi açısından büyük fayda sağlamaktadır. Özellikle banka ürünlerinden dolayı icralık olunduğunda borçlar ikiye katlanmaktadır. Borç kapatma kredisi sayesinde bu durumun yaşanması engellenebilmektedir. Ayrıca tüm borçların tek bir çatı altında birleştirilmesi, müşterilerin yapacakları geri ödemeleri kolay hale getirmektedir. Borç kapatma kredilerinin geri ödeme süresi, müşterilerin ekonomik durumlarına göre düzenlenmektedir. Bu krediler bankalar tarafından oldukça uygun faiz oranları ile müşterilere sunulmaktadır.

Kredi İçin İstenilen Şartlar

Borçları tek bir yerde toplama ve en uygun vadelerle ödemek amacıyla borç kapatma kredisi kimlere verilir diye düşünen kişiler farklı birçok bankaya başvuru yaparak konuyla alakalı gerekli bilgileri almaktadır. Bankalar bu kredileri vermek için öncelikle kişilerin banka siciline bakmaktadır. Kredi notu iyi olan kişiler borç kapatma kredisinden daha kolay faydalanmaktadır.

Özellikle düzenli ödenmesi gereken banka borçlarından dolayı icralık olmamak gerekmektedir. Borç kapatma kredileri verilirken ihtiyaç, taşıt ve kredi kartı borçlarına öncelik verilmektedir. Konut kredileri şuan için borç kapatma kredisi kapsamına girmemektedir. Krediden faydalanmak isteyen kişilerin tüm borçlarının transfer edilmesi gerekmektedir. Borçların bir kısmının ya da belirli bir bölümünün transfer edilmesi banka tarafından kabul edilmemektedir. Borç kapatma kredisi için başvurulan banka şubesine istenilen tüm belgeleri eksiksiz şekilde teslim etmek gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Kullanımı

Kredi için öncelikle banka şubesine borçların tek bir yerde toplanması amacıyla kredi çekilmek istenildiğine dair dilekçe verilmesi gerekmektedir. Banka şubesi başvuran kişilerden belirli evraklar istemektedir. İstenilen evraklar banka şubesine teslim edildikten sonra onay sürecine geçilmektedir. Onaylanan krediler diğer krediler gibi başvuran kişilerin hesabına geçmemektedir. Banka onayladığı kredi tutarını müşterinin borçlarını kapatmakta kullanmaktadır.

 

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin