Kapalı

Bireysel Emeklilik Hesabı Nasıl Açılır?

Bireysel Emeklilik Hesabı

Pek çok sigorta şirketinin ve bankanın uyguladığı bireysel emeklilik hesabı sistemi ile artık siz de emeklilik döneminiz de gelir elde ederek rahat ve kaliteli bir yaşan sürdürebilirsiniz. Bunun için pek çok banka farklı seçeneklerle karşımıza çıkıyor. Ancak çoğunlukla bireysel emeklilik kişilerin belirlenen süre yani vade de ödemesi gereken teminatı ödedikten sonra belirtilen yaştan sonra aylık şeklinde maaş alması şeklinde gerçekleşen bir hesaptır.

Bireysel Emeklilik Hesabı Nasıl Açılır?

Hangi bankanın olursa olsun bireysel emeklilik hesabınıza yapacağınız katkılarla seçtiğiniz emeklilik fonları sayesinde portföy yöneticileri tarafından değerlendirip size geri dönüş sağlanır. Bu emeklilik hesabı özellikle devlet tarafından desteklenen bir hesap olması bakımından oldukça cazip fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir bankacılık ürünüdür.

Düzenli olarak birikim yaptığınız hesabınızı emeklilik döneminizde de hayat standartlarınızı yüksek tutacak düzey de size geri dönüş sağlaması şeklinde gerçekleşir. Siz de genç bile olsanız geleceğiniz için bugünden yatırım yapmaya başlayarak geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Hesabını Kimler Açabilir?

Emeklilik döneminiz de size ek gelir sağlayacak, yaşadığınız yaşamı daha kaliteli bir hayat sürdürmenizi sağlayarak tasarruf yapmanızı sağlar. Bu şekilde bireysel emeklilik hesabınızla elde edebileceğiniz birikim sayesinde düzenli olarak yapacağınız tasarruflarla hesapta kalma süreniz de hesaba katılarak size geri ödeme yapılmaktadır.

Bu sistem daha çok gönüllü katılım hesabına dayanmaktadır. Sigorta şirketlerinin uyguladığı bireysel emeklilik sigortasından farklı olarak banka güvencesinde olan ve sizin tasarruflar ve birikimlerinizle sizin için yaşlılık döneminiz de büyük bir alternatif gelir elde etmeniz sağlamaktadır.

Bireysel Emeklilik Hesabına Devlet Katkısı

Bu hesabı her 18 yaşından büyük kişiler açabilmektedir. Pek çok bankada da olan devlet tarafından da 1 Ocak 2013 tarihinde yürürlüğe giren %25 devlet katkısı ile hesap sahiplerine yatırılan her 100 TL birikim için devlet hesabınıza 25 TL yatırmaktadır. Aktif çalışma hayatı olan kişilerinde bu süreçte elde ettikleri gelir ile emeklilik dönemlerinde toplu bir birim elde edebilirler. İsterlerse taksit taksitte bu parayı alabilmektedirler. Kredi hesabınız için şimdiden birikim yapmaya başlayabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top