Ana sayfa Banka Haber Birden Fazla Kredi Çekebilir Miyim?

Birden Fazla Kredi Çekebilir Miyim?

0
Birden Fazla Kredi Çekebilir Miyim?
kredi başvurusu

Kredi onayını alan bireyler bazen ikinci bir krediye daha ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle akıllarında birden fazla kredi çekebilir miyim, sorusuna yanıt aramaktalar. Bankalar ile temas kurduğumuzda konu hakkında çarpıcı bilgilere ulaştığımızı söyleyebiliriz. Zira şahıslar artık birden fazla krediye başvurabiliyor!

İkinci Kredi Alabilir Miyim?

Kullanmış olduğu kredi borcu halen devam eden bir kişinin yeniden kredi çekebilmek için gerçekleştirmiş olduğu başvurusunun onaylanabilmesi için aranmakta olan bir takım nitelikleri karşılayabiliyor olması gerekmektedir. Banka ve finansal kurumlar bu tip durumlarda başvuru gerçekleştiren müşterinin kredi notunu incelemeye tabii tutarlar. Bu anlamda önceden çekmiş olduğunuz kredinin geri ödemesinde herhangi bir problem yaşamıyor ve ödemeleri aksatmıyorsanız muhtemelen kredi notunuzda düşüş meydana gelmemiş demektir.

Fakat ikincil bir krediyi kullandırmak elbette ki banka veya finansal kurum için geri ödeme durumuna ilişkin olarak bir risk meydana getirmektedir. Bu sebeple kredi notunun dışında KKB notu da değerlendirme süreci içerisinde yer almaktadır.  Kredi Kayıt Bürosu tarafından şahıslar tarafından gerçekleştirilmekte olan bankacılık hizmetleri adı altında yer alan her türlü işlemin kayıt altına alınması ile belirlenmekte olan kredi notu; gelir ve eğitim durumu, net borç tutarı, kredi ya da kredi kartı gibi hizmetlere yönelik gerçekleştirilen son başvuru tarihi gibi pek çok ölçeğin değerlendirilmesinin ardından belirlenmekte olan bir puanlandırma sistemidir.

En Uygun Banka Kredisi

Bu doğrultuda şu şekilde belirtilebilinir ki; aylık net geliriniz kira, fatura ve evde yaşayan birey sayısına oranla ailenin geçimine yetiyor ve kullanmış olduğunuz ilk kredinin geri ödemesinde herhangi bir problem yaşamıyor iseniz; ikincil bir kredi ödeyip ödeyemeyeceğiniz konusunda gerçekleştirilen kısa bir değerlendirmenin sonunda banka ya da finansal kurum tarafından mevcut borcunuz devam ederken yeni bir kredi daha çekip çekilmediğine dair geri dönüş saplayabilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında bankalardan uygun bir kredi talep etmek isteyen bireyler, önceliğini ödeme durumlarına vererek başvuru yapmalarını önermekteyiz. Zira maaşınız 3000 TL ise ve önceki krediye ayda 1200 TL ödüyorsanız, ikinci kredi tutarının taksitleri en fazla 1000 TL olmasına dikkat etmelisiniz. Hayat şartlarının kolay olmadığı ülkemizde krediden yararlanmak isteyenler, düşük faizli bankalar ile çalışmalarında fayda olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin